”У Крим ведуть таємні трубопроводи з водою”: озвучена гучна теорія

Знайдений таємний водопровід у Херсонській області, який постачав воду на завод “Кримський титан” на анексованій території Криму, не єдина система підземної комунікації для постачання півострова необхідними ресурсами.

Правоохоронці викрили прихований трубопровід, що постачав воду до окупованого Росією Криму з території Херсонської області.

Як повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим, воду брали зі свердловин, які розташовані за 15 метрів від лінії розмежування. Після цього переправляли замаскованою пластиковою трубою в напрямку заводу “Кримський титан” українського олігарха Дмитра Фірташа.

“За попередніми даними замаскована пластикова труба була прокладена до 2014 року та веде до промислового підприємства, яке розташоване одразу за лінією розмежування. Під час досудового розслідування кримінального провадження стосовно ПрАТ “Кримський Титан”, прокуратурою АР Крим разом зі Службою безпеки України, проведено обшуки за місцеперебуванням двох свердловин у Каланчацькому районі Херсонської області, які, згідно з технічною документацією, призначалися виключно для видобутку підземних вод та їхнього постачання на вказане підприємство”, — сказано у повідомленні.

“Розмови про те, що існують підземні комунікації ще з радянських часів, за якими в Крим може завозитися електроенергія, зв’язок і вода, вже виникали протягом усього періоду окупації. Більше про це стали говорити після енергетичної та водної блокади Криму, тому що та ситуація, яка складалася на півострові, підштовхувала до висновків, що все-таки ці підземні комунікації використовуються”, – сказав у коментарі OBOZREVATEL кримський переселенець і економіст Юрій Смілянський.

Щодо “Кримському титану” також піднімалося питання про його можливе незаконне водопостачання, каже він.

“Щодо заводу неодноразово говорилося про те, що існує прокладена лінія водопостачання з материкової частини України. Але ніхто з влади на це уваги не звертав. Те, що питання відкрилося, буде добре, якщо подача води припиниться, але це такий проміжний етап дії “краще пізно, ніж ніколи”, – розповів Смілянський.

 Розібратися з цією ситуацією, як вважає кримчанин, можливо, але було б бажання.

“Технічно все можна зробити, як мінімум взяти і перерубати. Перекрити вентиль, вирізати шматки труби, тобто технічно це питання вирішується, було б бажання”, – пояснив він.

Винними в допущенні поставок води на окуповану територію економіст вважає держслужби, які не виконали постанову Кабінету міністрів про припинення подачі на територію Криму всіх видів ресурсів.

“Відповідні державні служби, які живуть за рахунок грошей платників податків повинні були перевірити всі можливі варіанти і забезпечити виконання цієї постанови, чого, як виявляється, зроблено не було”, – зазначив Смілянський.

“А тепер треба порахувати, а скільки обсягів води було поставлено? Який економічний збиток нанесений державі Україна у зв’язку з тим, що відповідні структури, як мінімум не діяли, це як мінімум десятки мільйонів збитку”, – підсумував економіст.

Раніше окупаційна влада Криму різко скоротила поставки води. Найбільше постраждало село Вишенне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *