Для кого на Київщині “зелений тариф” перетворився із екологічного у прибутковий: розслідування

В українських політиків і бізнесменів нова модна хвиля – вкладати гроші в альтернативну електроенергетику. А усе через привабливий “зелений тариф”. Він у нас один з найвищих в Європі. Це так держава стимулює сонячні вітрові та інші електростанції на “зеленому паливі”. Стимулює за рахунок споживачів, адже цей “зелений тариф” закладений у нашу з вами платіжку за світло.

Але якщо для більшості громади навіть сонячні батареї – предмет розкоші, вигоду від “зеленого тарифу” переважно мають наші товстосуми – бізнесмени та родичі чиновників. І навіть попри те, що сама ідея потрохи відмовлятись від вугілля і газу цілком правильна, методи та підходи у бізнесі, на жаль, залишають старими. Про екологію та благо для кінцевого споживача замислюються в останню чергу. Це лише бізнес, нічого особистого.

“Зелена енергетика” у нас виробляє 2% електроенергії, але забирає 8% грошей. Фактично, коли депутати роздають такі високі “зелені тарифи” – це означає, що вони голосують за підвищення тарифів на електроенергію”, – пояснює експерт з питань енергетики Андрій Герус.

15 євроцентів за кіловат на годину – саме стільки держава оплачує виробникам за “зелений струм”. А ми відповідно за це платимо державі у платіжках на світло.

“Зелений тариф” прив’язаний до євро. Нині це майже 5 гривень за кіловат на годину. І вдясятеро дорожче за той самий кіловат, аніж в “Енергоатомі”. За те, щоб зменшити ціну, виступають вже і самі депутати. Пропонують запровадити аукціони. Але не одразу. Одні пропонують почекати до 2020 року, інші – взагалі до 25-ого.

Такі ризики призводять до величезних перекосів, коли рішення приймаються не в інтересах всієї держави, а в інтересах окремих бізнесменів. Якщо законопроект про зберігання сьогоднішних тарифів на 7 років буде прийнятий, то це означає гарантоване зростання тарифів для кінцевого споживача кожен рік наступні 7 років,
– наголошує Герус.

Але поки аукціони лишень на рівні законодавчої ініціативи, до 2024 року діятиме “зелений тариф”. І бізнесменам відверто потрібно встигнути, аби отримати максимальну вигоду.

Та, на жаль, у класичному українському підході усе як завжди: вміли готувати, та не вміли подавати. І коли швидко – не значить якісно.

Чому мешканці Переяслава-Хмельницького на Київщині блокують і ТЕЦ, і “зелений тариф” – дивіться у розслідуванні.

Картинки по запросу ТОВ Югенергопромтранс ТЕС фото

Картинки по запросу ТОВ Югенергопромтранс ТЕС фото

Похожее изображение

Похожее изображение

Картинки по запросу ТОВ Югенергопромтранс ТЕС фото

Картинки по запросу ТОВ Югенергопромтранс ТЕС фото

https://24tv.ua/dlya_kogo_na_kiyivshhini_zeleniy_tarif_peretvorivsya_iz_ekologichnogo_u_pributkoviy_rozsliduvannya_n1038591

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *