Показники захворюваності COVID-19 на Київщині продовжують зростати

За даними облздраву, показники захворюваності станом на 16 жовтня продовжують зростати. Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) відправила до червоної зони місто Васильків та увесь Бориспільський район, а майже усі комунальні освітні заклади – на канікули. Ліжок, апаратів ШВЛ та персоналу вистачає, аби боротися із хворобою, зазначають в обласному ДОЗі, але хворих, що перебувають вдома та на стаціонарах, та пацієнтів із підозрою на ковід більшає.  Про це стало відомо за результатами онлайн-брифінгу директорки департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олени Єфіменко 16 жовтня 2020 року.

Як зазначила Єфімова, у Василькові та Бориспільському районі встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID – таке рішення ухвалили на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС. З понеділка 19 жовтня на цій території забороняється відвідування закладів культури, кінотеатрів, розважальних закладів та установ соцзахисту. Ситуація буде переглянута на наступному засіданні комісії. За умови, якщо ситуація погіршиться, обмеження будуть посилені.

За рекомендацією Державної комісії з питань ТЕБ та НС, станом на сьогодні на осінні канікули пішли 606 комунальних закладів освіти – це 95,5%. Ще частина піде на канікули з 19 жовтня. Щодо декількох закладів комісії місцеві органи влади прийняли рішення не переносити канікули через низький рівень захворюваності серед учнів та вчителів.

В цілому за останній час перепрофільовано ще більше закладів ОЗ: їх на сьогодні 17. Кількість ліжок зросла до 1581. У закладах збільшено кількість точок доступу кисню: з 558 до 775. Є 164 апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ), працюють 67 медичних команд, завантаженість кожної – близко 38 пацієнтів. Завантаженість ліжок становить 54%, на кисневій підтримці – 598 пацієнтів, з них 13 – на ШВЛ.

За останні два тижні посилюється тенденція до збільшення кількості госпіталізованих – з 33 до 41 особи на добу. Зросла кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги (ЕМД) – з 60 до 109 на добу. У центрах первинної медико-санітарної допомоги (ПСМД) створено 37 мобільних бригад, що здійснюють забір матеріалу на ПЛР-дослідження у пацієнтів з підозрою на COVID-19 на амбулаторному етапі. Бригади здійснили біля 13,5 тис. тестувань – в середньому 365 на добу.

З початку епідемії в області зроблено 129 тис. ПЛР-тестів, лабораторно підтверджено 12 207 випадків. За останню добу зафіксовано 229 випадків захворювання на коронавірус – це антирекорд. 12 дітей, 213 дорослих. Померли 4 жінки віком від 69 до 85 у містах Бровари, Боярка, Біла Церква.

Всього за цей період зареєстровано 261 летальний випадок. Одужало майже 7 тисяч хворих, з них близько 600 – діти. Медичне спостереження встановлене за 28 тисячами осіб, на амбулаторному лікуванні – 10 тисяч. Стаціонари прийняли 1517 хворих.

“Кількість обладнання у лікарнях для пацієнтів із коронавірусом повністю відповідає реальній потребі, – зазначає Єфімова. – Обласна рада робить все необхідне для забезпечення лікарень та профілактики поширення хвороби. Тим не менш, ситуація ускладнюється у всій країні і Київщина не є винятком. Показники захворюваності стрімко зростають”, – додала вона і закликала до дотримання вимог карантину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *