У кого заберуть субсидії на оплату ЖКП у 2017 році році

У майбутньому році у деяких українців держава може забрати субсидії.

В Україні, як заявили в Кабінеті міністрів, з першого січня наступного року мінімальну зарплату піднімуть з 1600 до 3200 гривень. В результаті тих роботодавців, які платять зарплати в конвертах, а співробітників оформляють на “мінімалку”, доведеться в два рази більше платити податків. Як пояснили в уряді, після підвищення мінімальної зарплати доходи бюджету зростуть за рахунок: штрафів, які нараховуються на певну кількість мінімальних зарплат, зростання відрахувань єдиного соціального внеску та податку на доходи фізосіб і економії на субсидії. Сайт “Сегодня.ua” з’ясував, як і коли для українців перерахують “знижку” на комуналку і кому доведеться платити більше.

На субсидії заощадять майже 5 мільярдів гривень

Розмір субсидії залежить від доходу сім’ї та обчислюється за формулою: дохід одного члена сім’ї / два прожиткових * 15% * загальний дохід сім’ї. Отримана сума – обов’язковий платіж. Все, що більше цієї суми, покриє субсидія. Але тут важливо відзначити, що витрачати можна рівно стільки, скільки передбачено соціальними нормативами. За кожен “зайвий” кубометр води, калорій тепла або ват * год електроенергії платити доведеться по повній вартості.

Наприклад, середня зарплата в Києві приблизно 8200 гривень. Загальний дохід сім’ї з двох дорослих з середніми зарплатами і двох дітей – 16 400 гривень. Дохід на одного члена сім’ї – 4100 гривень. Обов’язковий платіж можна розрахувати за формулою:

4100/2 * 1399 * 15% * 16400 = 3591 гривня. Саме стільки сім’я може платити за “комуналку”. Згідно із затвердженими Кабміном нормативам, така сім’я повинна жити до квартири площею не більше 89 квадратних метрів, використовувати 17,6 кубометра газу, 9,6 кубометра холодної води, 6,4 кубометра гарячої води і не більше 180 кВт * год. Для того, щоб в Києві оплатити таку норму, доведеться заплатити 3891 гривню. Отже, субсидія для сім’ї з середнім достатком буде на рівні 300 гривень за умови, якщо вони витрачають по нормативам.

Однак варто зазначити, що майже 40% працюючих українців декларують мінімальний дохід (1450 гривень). Якби ця ж сім’я жила на мінімалку, розмір їх субсидії досяг 3156 гривень, а обов’язковий платіж за комуналку склав би всього 435 гривень.

Уже в січні наступного року, як заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, мінімальна зарплата підніметься до 3200 гривень. Отже, менше цієї суми жоден працюючий українець отримувати не буде. А це означає, що субсидії для сімей на “мінімалки” перерахують – субсидію для них уріжуть, а розмір обов’язкового платежу – збільшать. Правда, станеться це тільки після закінчення опалювального сезону – в травні наступного року. Для тих, хто і так декларував дохід більше 3200 гривень, розмір субсидії не зміниться.

Як повідомило джерело “Сегодня.ua” в уряді, завдяки зростанню мінімальної зарплати на субсидії до кінця наступного року заощадять 4,8 мільярда гривень. Крім того, в наступному році Кабмін планує знову переглянути норми споживання – тобто субсидія буде нараховувати на менший обсяг ресурсів.

Варто нагадати, що в травні норму споживання газу на опалення урізали з 7 до 5,5 кубів за квадратний метр, а газу на підігрів води та їжі – з 18 до 14 кубометрів на людину. Більш того, соціальну норму споживання газу збираються скоротити ще раз – в наступному році. Про це йдеться в меморандумі з МВФ і про це також повідомляють джерела “Сегодня.ua” в уряді. Таке рішення пояснюють тим, що реально українці витрачають блакитного палива значно менше, ніж передбачено соціальною нормою.

У тих, хто витрачав менше соціальної норми, зекономлені гроші забрали в бюджет

Кабінет міністрів 23 серпня ухвалив постанову №534, в якому йдеться про те, що зекономлені гроші не підуть в рахунок оплати тепла цієї зими, а будуть повернуті державі. Стосується це не тільки газу, але теплової та електроенергії (якщо приміщення опалюється не газом, а є електричний котел або центральне опалення).

Ще кілька місяців тому в уряді заявляли: гроші, виділені на субсидію, повертати державі не потрібно. “Якщо люди не використовували всю норму ресурсів на сім’ю, зекономлені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в наступні місяці, в тому числі і для погашення обов’язкової частини платежу”, – заявляв міністр соцполітики Андрій Рева в липні цього року. Однак, в результаті, кошти за зекономлені кубометри газу і Гкалл тепла повернуться державі. На рахунках українців залишать тільки кошти на оплату 100 кубометрів газу, тобто 680 гривень.

До слова, як підрахували в Міністерстві соціальної політики, кожна друга сім’я цієї зими буде отримувати субсидію, на ці цілі з бюджету в наступному році виділять понад 50 мільярдів гривень. Як розповів Андрій Рева, в минулому році на субсидії виділили 26 мільярдів гривень, однак фактично використовували всього 18 мільярдів. В цьому році, враховуючи, що кількість субсідіантов зросла, на субсидії витратять 40 мільярдів гривень. У наступному році, як каже віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, з бюджету спрямують не менше 52 мільярдів гривень.

До слова, за словами міністра соцполітики, ще кілька років тому, до Підвищення тарифів на газ, “Дефіцит Нафтогазу” становив 140 мільярдів гривень, після зростання тарифів підприємство “вийшло в нуль”. Як пояснив чиновник, якщо раніше доводилося компенсувати дешевий газ всім українцям, зараз дешевим блакитним паливом за допомогою субсидії можуть користуватися тільки українці з невисокими доходами.

За словами Андрія Реви, навіть після зростання кількості субсідіантов, проблема фінансування субсидій українців не торкнеться. “Субсидія – співфінансування Коли ви звертаєтеся за субсидією, вам кажуть -… Ось це ваша частина Решта платить за вас держава Якщо ви свої зобов’язання виконуєте, то ви не відповідаєте за те, що робить держава Якщо хтось не заплатив Громадянин .. від цього не постраждає “, – розповідає Андрій Рева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *