Loading...

У Кабміні свій варіант пенсійної реформи. Відмінний від МВФ

Кабінет міністрів прописав в проекті меморандуму України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) свій варіант пенсійної реформи. Про це пише “Економічна правда”, посилаючись на ще неопублікований проект меморандуму.

Зокрема, за даними видання, МВФ вимагав прийняти до кінця березня 2017 року пенсійну реформу, яка включає збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків на 4 місяці щорічно, починаючи з 1 липня 2017 року, а для жінок і надалі підвищувати вік на шість місяців щорічно після 2021 року до тих пір, поки чоловіки і жінки не досягнуть пенсійного віку 63 роки (2027). Також, за пропозицією МВФ, пенсійна реформа повинна передбачати подальше звуження можливостей завчасного виходу на пенсію, зокрема, шляхом переведення працівників галузі освіти та охорони здоров’я на загальний режим виходу на пенсію з 1 липня 2017 року.
При цьому Кабінет міністрів відхилив пропозиції Фонду і запропонував свій варіант пенсійної реформи.
Як вказує ЗМІ, в проекті меморандуму наголошується, що Верховна Рада прийме до кінця квітня 2017 року комплексну пенсійну реформу, яка вступить в силу з 1 січня 2018 року.
“Реформа буде передбачати новий набір варіантів виходу на пенсію з більш широким, ніж існуючий, діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, в залежності від загального трудового стажу, а також з пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності і більш пізнього виходу на пенсію “, – цитує видання пропозиції уряду.

Також нова реформа, за даними видання, передбачає економію витрат у розмірі не менше 3% ВВП в довгостроковій перспективі (в порівнянні з рівнем витрат в 2016 р році), в тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію. Крім того, вона повинна гарантувати, що громадяни України будуть отримувати пенсії, які є співвідносними зі сплаченими ними внесками і адекватними в реальному вимірі.
“Ця загальна система буде застосовуватися до всіх видів зайнятості, за винятком обмеженого переліку небезпечних професій”, – йдеться в документі.
Видання підкреслює, що ці пункти досі залишаються неузгодженими.
Нагадаємо, днями директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що переговори Фонду з Україною про виділення чергового траншу йдуть добре і ряд ключових питань вже врегульовано.

Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми розширеного фінансування (EFF). Всього програмою передбачено отримання Україною близько 17 млрд доларів, з яких вже виділено 7,7 млрд доларів.
Так, у вересні 2016 року після однорічної затримки МВФ схвалив надання Україні третього траншу в розмірі 1 мільярда доларів.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *