Loading...

Стали відомі банки, клієнтів яких найбільше “люблять” шахраї

Заступник керівника департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Володимир Харченко під час круглого столу в Києві, пише УНІАН, передає Страна, заявив, що клієнти державних  “Приватбанку” і “Ощадбанку” найчастіше стають жертвами карткових шахраїв.а.

За його словами, власники карток цих двох держбанків отримують смс-повідомлення про те, що карта заблокована. Після починається психологічний тиск на клієнта, щоб отримати реквізити карти і вкрасти гроші з рахунку клієнта. Серед постраждалих в тому числі є і співробітники регулятора.

“В результаті застосування шахраями принципів соціальної інженерії держатель картки ніби потрапляє під гіпноз, не розуміючи, що він робить. У 30% випадків скарги саме такі, що людина фактично сама розповіла реквізити карти. І потім пише скарги в Національний банк з вимогою повернути гроші “, – каже Харченко.

Шахраї часто використовують автовідповідач, запрограмований задавати певні питання і з’ясовувати дані, а також можуть представлятися співробітниками Служби безпеки України, служби безпеки банку або навіть Національного банку.

Харченко наголосив, що регулятор має намір боротися з шахраями, і далі підвищуючи фінансову грамотність населення. Головним інструментом стане потужна рекламна кампанія, в тому числі за фінансової підтримки Держдепартаменту США .

Що стосується технологічних інструментів боротьби з шахраями, то Харченко повідомив, що Нацбанк створює систему обміну інформацією в банківській системі з кіберзлочинності, та згодом до цієї системи зможуть приєднатися інші держструктури.

За інформації НБУ, кількість банків, які отримали збитки в результаті дій карткових шахраїв, в 2016 році році  зросла до 53 з 47  роком раніше. Кількість шахрайських операцій за цей період також зросла – до 94,630 тисяч з 80,5 тисяч, проте сума таких операцій знизилася на 4,2 млн грн.

За матеріалами: Страна

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *