Loading...

При будівництві дитсадків у Києві німців “взули” на 5 млн

Німеччина тільки почала фінансувати будівництво дитячих садків в Києві для переселенців із зони АТО, а українська поліція вже шукає, куди зникли п’ять мільйонів. Про це стало відомо з ухвали Дніпровського суду Києва від 8 лютого 2017 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє Перша інстанція.

Справа про розкрадання в вертикалі Міністерства соцполітики (ч.5 ст.191 КК України) було відкрито в червні 2016 року року.

Згідно з судовим документом, мова йде про підозру в розтраті п’яти мільйонів гривень, виділених за рішенням Федерального Міністерства  економічного співробітництва і розвитку Німеччини. Гроші призначалися для відновлення соціальної інфраструктури, в тому числі, і в Дніпровському районі Києва.

З матеріалів слідує, що з 2015 року в Україні реалізується спільний проект між Кабінетом Міністрів України, Українським фондом соціальних інвестицій та німецьким банком розвитку KfW під назвою «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Його мета – відновлення житлових будинків, установ медичного обслуговування, шкіл і дитячих садів для переселенців з окупованих і небезпечних районів проведення АТО.

Термін реалізації проекту – з 1 січня 2015 року по 30 листопада 2018 року.

25 червня 2015 в рамках реалізації проекту Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ) та Київською міськрадою укладено угоду про співпрацю. Фонд гарантував у 2015-2018 роки профінансувати на 100% будівельні роботи конкретних об’єктів мережі дошкільних навчальних закладів на загальну суму 70 млн. гривень.

Згідно з оперативною інформацією СБУ, в травні 2016 року УФСІ відзвітував Німецькому банку розвитку KfW на загальну суму 12,3 млн гривень, а фактично використав 7,5 млн. гривень.

Крім того, правоохоронні органи підозрюють, що підрядні організації вели ремонтно-будівельні роботи на об’єктах без дотримання затверджених мінімальних вимог до технічних характеристик будівельних матеріалів і обладнання.

Суддя Андрій Курило задовольнив клопотання Нацполіціі про доступ до оригіналів документів, на підставі яких Українським фондом соціальних інвестицій були перераховані грошові кошти підрядним організаціям на ремонтно-будівельні роботи в дошкільних закладах Києва.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *