У Філарета поскаржилися Авакову на “репресії” з боку ПЦУ

В “Українській православній церкві Київського патріархату” заявляють про “репресії” проти учасників “собору”, що відбувся 20 червня, та низку “відверто злочинних дій”.

Про це йдеться у заяві “УПЦ КП” від 23 червня.

Відповідно до повідомлення, ввечері 20 червня з гуртожитку “був виселений студент богословської академії Антон Павленко, якого напередодні за підтримку патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, виключили з академії”: “Павленка навіть не пустили в корпус на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Києва, який юридично належить Київській патріархії”.

Також в “УПЦ КП” заявили, що прихильники ПЦУ “рейдерськи захопили приміщення Свято-Феодосіївського монастиря Києва, який має статус ставропігії та напряму підпорядковується Філарету”, а також виселили архімандрита Андрія (Маруцака), який взяв участь у “соборі” 20 червня.

 “21 червня захоплено приміщення Успенського храму на Пирогощі  у Києві, який належить УПЦ КП”, – заявляють у Філарета.

“Звертаємося до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням захистити права та свободи вірних УПЦ КП, надати правову оцінку протиправним діям представників ПЦУ, гарантувати невтручання у внутрішнє життя УПЦ КП, унеможливити церковне рейдерство”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, що Православна церква України тимчасово заборонила служіння двом священнослужителям за “дії, спрямовані на розділення церкви”. Про це повідомляє ПЦУ в Facebook.

“Архімандрит Андрій (Маруцак) з 22 червня, а ієромонах Ілля (Зеленський) з 21 червня 2019 року заборонені у священнослужінні за дії, спрямовані на розділення Церкви”, – йдеться в повідомленні.

 В указі за підписом глави ПЦУ Епіфанія йдеться, що насельника Свято-Феодосійського ставропігійного чоловічого монастиря архімандрита Андрія (Маруцака) заборонено у священнослужінні строком на 3 місяці, починаючи з 22 червня.

Зазначається, що таке рішення прийнято, “враховуючи прийняття у безпосереднє підпорядкування Митрополита Київського і всієї України Свято-Феодосійського ставропігійного чоловічого монастиря міста Києва (указ №303 від 20 червня 2019 р.) з усіма насельниками та кліром, за безпосередню активну участь у заходах, спрямованих на розділення Церкви, спробу захопити керівництво монастирем”.

У свою чергу, ієромонаха Іллю (Ігоря Зеленського) указом єпископа Харківського і Богодухівського звільнено з посади настоятеля парафії Святого Архістратига Михаїла в м.Барвінкове Харківської області та заборонено в священнослужінні строком на півроку “за участь у діях, спрямованих на розділення ПЦУ, порушення статуту церкви”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *