У Чехії на масштабній акції протесту вимагали відставки прем’єра

У Празі на масштабній, найбільшій за останні 30 років, демонстрації, участь в якій взяли понад 250 тис. осіб,  вимагали відставки прем’єр-міністра Чехії Андрія Бабіша.

Як повідомляє “Радіо Прага“, акцію було організовано товариством “Мільйон миттєвостей”.

У районі проведення демонстрації через велику кількість учасників було перекрито автомобільний і трамвайний рух, періодично закривалися найближчі станції метро – Влтавська та Градчанська, поїзди їх проїжджали без зупинки.

Деякі протестувальники тримали у руках прапори ЄС та Чеської Республіки, інші – транспаранти з гаслами, які критикують прем’єра і президента Чехії – Мілоша Земана.

 Як повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на чеські ЗМІ, учасники демонстрації прибували до Праги на автобусах та потягах з усієї країни.
Протестувальники вимагають відставки прем'єра

Переглянути зображення у Твіттері
Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш
Переглянути зображення у Твіттері

Вбудоване відео

За дотриманням порядку спостерігали поліцейські, спеціальний загін поліції з врегулювання конфліктів, а також рятувальні служби.

Про заворушення і зіткнення, а також про затриманих під час акції не повідомляється.

Приводом для масштабних протестів, які тривають у Чехії з квітня, стала кримінальна справа проти Бабіша за підозрою у шахрайстві з фондами ЄС.

Стверджується, що сімейна фірма Бабіша отримала гроші від ЄС з порушенням закону. Єврокомісія також звинуватила прем’єра Чехії у конфлікті інтересів під час отримання дотацій для його холдингу Agrofert.

Після попереднього розслідування у ЄС було встановлено, що Бабіш має конфлікт інтересів. Внаслідок цього Єврокомісія може змусити Чехію повернути близько 17,4 мільйона євро, що були виділені компаніям Бабіша.

Кількість учасників акцій протесту постійно зростає, однією з причин є призначення міністром юстиції прихильниці Бабіша Марії Бенешової. Противники прем’єра побоюються, що вона буде чинити тиск на слідство.

Сам прем’єр відкидає усі обвинувачення у свій бік. 26 червня парламент має знову проголосувати щодо висловлення недовіри уряду Бабіша. Однак опозиція сумнівається в успішності цього голосування. Раніше петицію щодо відставки Бабіша підписало близько 400 тисяч людей.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *