У Ахметова пропонують збільшити на 90% вартість електроенергії для населення
У Ахметова пропонують збільшити на 90% вартість електроенергії для населення.
Про це на своїй сторінці у FACEBOOK написав голова парламентського комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
“Якщо це заради покращення мереж, покращення якості послуг для споживачів, то це можна обговорювати. Якщо для покращення гнучкості та надійності енергосистеми, для синхронізації з Європою, то можна обговорювати (але не серед зими). А якщо це для того, щоб забезпечити комусь надприбуток від монополізму, то я проти”, – сказав Герус.
ДТЕК пропонує з 1 січня 2020 року збільшити тариф:
- на перші 100 кВт-год/місяць – на 86,7% до 1,68 гривні/кВт-год (це дозволить отримувати додатково 12,5 млрд гривень на рік);
- для групи споживачів, які споживають понад 500 кВт-год/місяць, пропонується підняти тариф на 71,4%, або на 1,2 гривень кВт-год до 2,88 гривні/кВт-год (це дозволить отримувати додатково 2,3 млрд гривень на рік);
- пропонують з 2021 року по 2023 рік підвищувати щорічно на 25% тариф для населення, яке споживає до 500 кВт-год/місяць.
Раніше повідомлялося, що запровадження формули “Роттердам+” дозволило зберегти стабільними тарифи на електроенергію для населення.
Діючі тарифи на електроенергію для населення:
Населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в будинках, обладнаних кухонними електроплитами), у тому числі в сільській місцевості:
- за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць – 90,0;
- за обсяг, спожитий понад 100 кВт/год електроенергії на місяць – 168,0.
Населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом та в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості):
у період з 1 травня по 30 вересня:
- за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць – 90,0;
- за обсяг, спожитий понад 100 кВт/год електроенергії на місяць – 168,0.
у період з 1 жовтня по 30 квітня:
- за обсяг, спожитий до 3000 кВт⋅год електроенергії на місяць – 90,0;
- за обсяг, спожитий понад 3000 кВт⋅год електроенергії на місяць – 168,0.Скасування перехресного субсидування (промисловість компенсує різницю між ринковою ціною і встановленою державою для населення. – Ред.) Призведе до зниження цін на електроенергію для промисловості на 15-20%. Про це заявив керівник НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук на прес-конференції 7 листопада
Керівник НЕК “Укренерго” нагадав, що перехресне субсидування повинно було бути скасовано ще до введення нового ринку електроенергії, проте цього зроблено не було.
“Закон про ринок електроенергії прямо передбачає в перехідних положеннях пряме зобов’язання НКРЕКП припинити перехресне субсидування до запуску оптового сегменту ринку, до 1 липня. Два попередніх склади НКРЕКП цього не зробили, не виконали закон. Я розумію соціальний компонент і чутливість велику до ціноутворення саме для населення “, – сказав Ковальчук.
Він підкреслив, що в результаті цього населення все одно платить за більш високі тарифи на електроенергію для промисловості, купуючи вироблену підприємствами продукцію, в ціну якої закладені витрати, що терпить промисловість для підтримки заниженого тарифу для населення.
“В електриці, на жаль, і в старій моделі, і в новій моделі перекладання відбувається … А оскільки промисловість в основному використовує електроенергію для внутрішнього споживання, а не для експорту, то люди все одно оплачують цю різницю в ціні, купуючи більш дорогі товари або послуги, які використовують електрику “, – зазначив Ковальчук.
На його думку, вирівняти ціни на електроенергію для населення і промисловості заважає тільки політичний аспект.