Трамп підписав оборонний бюджет-2019: в ньому $250 млн на безпеку України

Президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2019 рік, церемонія пройшла на військовій базі Форт-Драм, штат Нью-Йорк.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Раніше проект оборонного бюджету на 2019 фінансовий рік у розмірі $717 млрд підтримав сенат США.

За даними американської преси, проект бюджету включає в себе кошти на протидію впливу Росії, в ньому також передбачене припинення поставок винищувачів-бомбардувальників F-35 Туреччині аж до того моменту, поки Пентагон не доповість про закупівлі Анкарою російських ЗРС С-400.

 Заходи щодо Росії передбачають постановку на озброєння США нових типів ядерних зарядів малої потужності, фінансування американської військової присутності в Східній Європі, а також допомогу Вашингтона своїм союзникам у зниженні їх залежності від Росії.

Також проект закону забороняє адміністрації США і її підрядникам вести справи з китайськими компаніями ZTE Corporation і Huawei Technologies, які, на думку авторів документа, є загрозою національній безпеці США.

Також в оборонному бюджету США на 2019 рік передбачили $250 млн для надання допомоги Україні в сфері безпеки, в тому числі $50 млн мають бути спрямовані на летальні види озброєнь.

У документ включили основні положення проекту “Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки”, який передбачає допомогу Україні у посиленні захисту від кібератак, забезпеченні безпеки комп’ютерних мереж органів держвлади, зменшенні залежності від російських інформаційних і комунікаційних технологій та ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *