Маковія 2018: що не можна робити на Медовий спас

У вівторок, 14 серпня, православні українці святкують Медовий Спас, або Маковія. У цей день прийнято приходити в храм і дякувати Богові за врожай. У серпні бджолярі збирають мед, тому свято й отримало таку назву.

Також православна церква відзначає в цей день Винесення чесних древ Животворящого Хреста. Таке свято з’явилося після того, як у Константинополі сталася страшна епідемія і єдиним порятунком для городян стало освячення всіх колодязів і джерел води частиною хреста, на якому був розп’ятий Ісус. Народну назву “Маковія” це свято отримало через те, що в серпні прийнято збирати урожай маку та вшановувати пам’ять мучеників Макавеїв. Згадаємо головні звичаї і традиції цього дня.

Що прийнято святити на Медовий Спас

У цей день прийнято святити в храмі мед із нового врожаю, воду і мак. При цьому, необхідно поділитися медом із нужденними.

У Медовий Спас заборонено їсти м’ясні, молочні продукти, рибу і яйця. Справи по дому і на полі також робити не слід. 14 серпня не можна лаятися і бажати комусь зла. Крім того, небажано голосно розмовляти в цей день.

Маковія 2018: що не можна робити на Медовий спас

Народні прикмети на Медовий Спас

Освячений у церкві букет із польових квітів захищає будинок від бід і невдач. Якщо покласти освячений мак під подушку дитині, то вона не буде хворіти.

До свята раніше виникли такі прикмети:

– На Маковія літо закінчується, а осінь починається.

– Яка погода в Медовий Спас, таким буде свято і в наступному році.

– Прийшов Медовий Спас – готуй шубу про запас.

– Якщо на Маковія йде дощ, лісових пожеж буде мало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *