Суд в 10 разів зменшив заставу Гладковському і взяв його від варту

Ухвала ВАКС від 19 жовтня, оголошене у залі суду в ефірі Hromadske

Вищий антикорупційний суд обрав експершому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів до 15 грудня та визначити йому заставу у розмірі 10 623 130 грн.

 Суд відхилив клопотання захисника Гладковського та частково задовольнив клопотання НАБУ.

Застава може бути внесена підозрюваним чи іншою юридичною чи фізичною особою.

 У разі внесення застави на Гладковського буде покладено обов’язок прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді чи суду за першою вимогою, не залишати територію Київської області без дозволу вищевказаних посадових осіб, здати на зберігання свій паспорт громадянина України, паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд за територію України,  утримуватися від спілкування зі свідками, визначеними детективами, а також носити електронний засіб контролю.

Повний текст ухвали буде оголошено 21 жовтня.

Перед цим Гладковський заперечив усі звинувачення та заявив, що він продовжує голодування на знак протесту.

Під час судового засідання під будівлею суду зібралися кілька десятків представників Нацкорпусу, які вигукуували “Гладковського за грати!” та розгорнули плакат “Свинарчуків за грати”.

Нагадаємо:

  • 17 жовтня НАБУ затримало Гладковського за підозрою у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК).
  • Прес-служба корпорації “Богдан” заявила, що Гладковський мав вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 до Брюсселю і не намагався залишити Україну.
  • Сам Гладковський назвав незаконним своє затримання та “на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів” оголосив голодування.
  • П’ятий президент Петро Порошенко назвав затримання Гладковського, його близького соратника, “феєричним видовищем” нової влади.
  • 18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура погодила підозру Гладковському у зловживанні владою, недостовірному декларуванні та порушенні законодавства під час здійснення тендерних закупівель.
  • Підозра не пов’язана зі скандалом з контрабандою російських деталей для заводів “Укроборонпрому”, в якому фігурував Гладковський і його син Ігор.
  •  19 жовтня Вищий антикорупційний суд оголосив перерву у засіданні щодо обрання запобіжного заходу Гладковському.
  • Спеціальна антикорупційна прокуратура просила взяти Гладковського під варту на 2 місяці з альтернативою внесення застави у розмірі 100 мільйонів 782 гривень.