СЬОГОДНІ УЧАСНИКИ ХРЕСНОГО ХОДУ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ ПЛАНУЄ УВІЙТИ ДО КИЄВА

До зустрічі готуються противники ходи і правоохоронці, інформує tsn.ua.

До дня хрещення Русі президент вже доручив посилити заходи безпеки. Стежити за порядком 3,5 поліцейських, 1,5 тисячі нацгвардейцев і понад 500 оперативників СБУ. Залучать навіть мнсників і представників добровольчих батальйонів.

Зараз учасники хресного ходу зупинилися за 30 км від столиці. Їх супроводжують поліція, ОБСЄ і медики. Відпочивають люди просто на узбіччі дороги. Втомлені люди з маленькими дітьми просяться в машину до правоохоронців.

На кордоні Києва на них вже давно чекають активісти. “Тут питання стоїть не релігійний. Нехай вони не брешуть. Тут стоїть питання цілком ідеологічний. Ми просто перекриваємо дорогу. Ми не дамо їм пройти тут”, – пояснив представник організації “Білий молот” Владислав Горонін.

Координатор хресного ходу впевнений, що його люди точно пройдуть в столиці. “Вони мають право нас зустрічати, пікетувати і таке інше. Але наше право – пройти. Це наше конституційне право”, – пояснив протоієрей Віктор Земляний.

Він стежить за тим, щоб на хресній ході не було антиукраїнської символіки, яку вже помічали в Харкові. “Я відповідальний за те, щоб під час хресного ходу не було ніяких політичних провокацій. Те георгіївські стрічки, то будь-яка інша символіка заборонена. Ми йдемо тільки з хрестами, з іконами”, – пояснив священик.

В СБУ кажуть, що з радикальними активістами домовилися. Ті обіцяли пустити віруючих до Києва. Тим часом духовенство Київського і Московського патріархатів разом радилися з правоохоронцями і домовлялися про безпеку. “Сподіваюся, ми знайшли взаєморозуміння”, – прокоментував підсумки наради протоієрей Віктор Іващук з УПЦ МП. “Робимо все можливе, щоб вирішити”, – запевнив прес-секретар УПЦ-КП архієпископ Євстратій Зоря. “Відповідальність на себе за хресний хід несуть, в тому числі, організатори. Тому що краще своєї громади, ніж священик, ніхто не знає”, – заявив начальник управління СБУ Степан Грищук.

До Дня Хрещення Русі в столиці зустрінуться кілька тисяч віруючих Київського і Московського патріархатів. Але скільки людей буде насправді – порахувати не можуть досі. “Заявлена кількість учасників – 30 тисяч. За практикою попередніх років, більше, ніж 15 тисяч, ніколи не було. Найстрашніше – це щоб попередити і не дай Бог не допустити будь-якого терористичного акту”, – зізнався Грищук. Допомогти в цьому повинна поліція. “Буде встановлено більше 30 металошукачів, рамки. Портативні переносні металошукачі будуть використані в працівників поліції, які будуть перевіряти віруючих та інших учасників руху”, – розповів заступник начальника столичних правоохоронців Віктор Нечитайло.