Чиновник пояснив причину серпанку над Києвом

Ряд районов Киева в понедельник, 25 июля окутал густой смог

Серпанок, який спостерігається в понеділок над Києвом, пов’язаний із ускладненою циркуляцією повітря. Про це розповів УНІАН керівник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан.

Київ оповив таємничий серпанок: опубліковані фото

«На сьогоднішній день це винятково природне явище – температурна інверсія. Це коли нижні шари атмосфери не циркулюють із верхніми. Таке буває, коли температура вночі і вдень однакова», – сказав пан Рубан. За його словами, це явище ще називають «повітряною ковдрою». З цієї причини над містом утворився невеликий шар смогу, але він поки не загрожує здоров’ю людей, каже фахівець.

Водночас якщо ситуація не зміниться, стан повітря погіршуватиметься. «Смог сформувався майже за добу при такому атмосферному повітрі. Якщо не буде змін, то будемо надавати рекомендації через Управління надзвичайних ситуацій у Києві для покращення ситуації», – зазначив пан Рубан.

Київ оповив таємничий серпанок: опубліковані фото (1)

Він рекомендує громадянам, насамперед людям із захворюваннями легень, бронхіальною астмою та дітям, за можливості не перебувати в місцях, де багато машин.

Смог у Києві викликаний високим температурним режимом та відсутністю тривалих опадів і вітру.  Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

За інформацією відомства в Києві, станом на 22-25 липня поточного року рівень забруднення в столиці перевищує середньодобові граничні концентрації (ГДК): діоксиду азоту – в 2,75-3,25 рази на всіх постах, крім просп. Науки, 37, Гідропарк; формальдегіду в 1,0-1,3 рази на пл. Бесарабській, вул. Каунаської, пл. Перемоги, 98/2, вул. Московській.

За результатами проведеного 25 липня досліджень на територіях розташування об’єктів житлового фонду, громадських будівель, установ соціального, культурного та побутового призначення максимальні концентрації шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери в точках відбору повітря (пр-т Бажана, 16, вул. Р. Окіпної, 4Б, вул. Хрещатик, 26) наближалися гранично.

При збереженні високого температурного режиму, при відсутності тривалих опадів та вітру рівень забруднення атмосферного повітря буде зростати. Це може сприяти загостренню хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів, легенів, серцево-судинної системи, алергічних проявів, у тому числі бронхіальної астми у людей.

У зв’язку з цим для зменшення накопичення шкідливих речовин в повітрі і впливу на здоров’я населення Головне управління Держпродспоживслужбы в Києві рекомендує столичній владі, якщо є така можливість, обмежити рух автотранспорту на центральних вулицях міста, особливо вантажного. При цьому рух на центральних автомагістралях має бути безперервним, без утворення заторів.

Влітку минулого року у Києві часто спостерігалася задимленість, пов’язана з пожежами торфовищ. Водночас у ДСНС повідомили низці ЗМІ, що не пов’язують нинішній серпанок із пожежами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *