На Вінниччині 3-річний хлопчик перестав ходити і говорити після перенесеного коронавірусу

У Вінницькій області 3-річний Павлик Лутковський, який перестав ходити і говорити після рік тому перенесеного коронавірусу, знову опинився в лікарні. Хлопчика госпіталізували 15 березня з критично низькою вагою і пролежнями, у швидкій він буквально задихався.  Коли медики зробили рентген – жахнулися: дитячі легені були настільки уражені, що почали розпадатися. Про це йдеться у сюжеті ТСН

Зазначається, що нині хлопчика перевели на штучну вентиляцію, але за три дні лікування краще йому не стало.

“Ми самі не знаємо, звідки могло взятися. Одного дня в дитини почалася задишка, на другий день підскочила температура і впав тиск”, – розповіла мама хлопчика Аліса Лутковська, яка постійно чергує в палаті біля сина.

Відомо, що торік Павлик став першою дитиною в області, яка занедужала на COVID-19. Він пережив клінічну смерть, а потім два тижні перебував під крапельницями, не приходячи до тями. Щоб врятувати хлопчика, медикам довелося ізолюватися разом із ним. Врешті малюк поборов хворобу, однак через наслідки не зміг ходити, говорити і навіть їсти. Після декількох місяців реабілітації дитина почала реагувати на рідних і брати іграшки.

“Кожна реабілітація давала позитив. Він місяць на реабілітації – позитив – виписують. Далі знову. Мамі пропонувалося тимчасово помістити його в центр реабілітації при будинку дитини. Вона відмовилася”, – заявила заступниця директора департаменту охорони здоров’я на Вінниччині Тетяна Бондаренко.

Волонтери зібрали гроші, щоб хлопчика обстежили медики у Львові, але мати відмовилася, адже в неї крім Павлика є ще четверо дітей, зокрема й брат-близнюк Павлика – Петрик. Родина мешкає в селі за 100 кілометрів від лікарні. У сільраді зазначають, що на обліку жінка не стоїть, але, оскільки переїхала до них нещодавно з 5 дітьми, до родини вже навідувалася комісія.

“У хаті було чисто, прибрано. Діти охайні, нагодовані, хлопчика тримала на руках, постійно міряла йому тиск”, – розповіла працівниця Борівської сільради Наталія Чорна.

Лікар-реаніматолог Могилів-Подільської лікарні Олег Хухлей зазначив, що вага Павлика нині – 13 кілограмів, а має бути для дитини його віку приблизно 18 кг.

“Він худий, можна сказати висушений. Причиною може бути те, що він хворів впродовж декількох днів”, – пояснив медик і підкреслив, що з колегами-лікарями вони зроблять усе, щоб врятувати Павлика і цього разу.

Транспортувати хлопчика з лікарні вже не можна. Крім цього, мати відмовляється залишати його одного, тож вдома з іншими дітьми зараз перебуває бабуся.