Loading...

Хто в Україні отримує пенсії більше 10 тисяч гривень і скільки це буде тривати?

Найбільші пенсії отримують судді – більше 20 тисяч гривень. Народним депутатам на пенсії доводиться “виживати” з 15 тис. гривень йдеться на Сегодня.ua.

На даний момент в Україні не призначають пенсії вище 10,7 тис. гривень. Однак всі пенсії вищі цієї суми, які були призначені до чинного обмеження, залишаються в силі. Наприклад, як розповіли в Пенсійному фонді, зараз пенсію більше 20 тисяч гривень отримують 2,2 тис. осіб. В основному це судді у відставці. 19 тисяч пенсіонерів отримують більше 10 тисяч гривень.
Ще в минулому році високі пенсії в Україні оподатковувалися, проте на даний момент ця норма скасована. У 2014-му податки потрібно було платити з пенсій понад 10 тисяч гривень, а вже в 2015-му поріг знизили до 4134 гривень (три мінімальні зарплати). Таких пенсіонерів в країні виявилося більше 416 тися. У Міністерстві фінансів вважають, після скасування 15% податку на високі пенсії бюджет втратив близько 800 мільйонів гривень.
Крім того, як розповідає старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, судді, які вийдуть у відставку в цьому році, обмеження “не вище 10,7 тис. на пенсії” не відчують – для них Конституційний суд цю норму скасував. Вони отримують більше 20 тисяч гривень, народні депутати на пенсії – більше 15 тис.
“Людей дратує ця нерівність. Коли основна маса отримує 1500, грубо кажучи, середня пенсія у нас зараз десь 1850 гривень, а суддя отримує 21 тисячу. За що? … Давайте тоді всім 21 тисячу платити. Чомусь не виходить? Яка б не була міра відповідальності на їх роботі, вони ж уже на пенсії, вони ж уже не працюють. уже відповідальності цієї немає – чому потрібно платити 20 тисяч? Причому Конституційний суд зняв з них обмеження максимального розміру “, – розповідає вчений.
У пенсійній системі в Україні є ще одна “несправедливість”. Пенсіонери, які раніше вийшли на пенсію, отримують менше грошей. У 2008-му коефіцієнт стажу (показник, який враховують при розрахунку пенсій) збільшили з 1 до 1,35 – старі пенсії не перерахували, а нові стали призначати з урахуванням нового показника

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *