В Україні запустили процедуру скасування мораторію на продаж землі

У п’ятницю, 17 лютого, до Конституційного суду внесли депутатське подання про зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні.

Про це UBR.ua повідомив заступник глави Української аграрної партії Мар’ян Заблоцький, який особисто був присутній на місці події.

Нагадаємо: конституційне подання готував депутат від БПП Олексій Мушак, і під ним підписалося набагато більше депутатів, ніж обумовлені законодавством 50, щоб запустити документ в роботу.

Тепер КС зможе своїм рішенням скасувати заборону на продаж українських чорноземів, і вони потраплять на ринок, по суті, як звичайний товар. Раніше народні депутати обговорювали продаж землі з масою обмежень, скажімо, забороною передавати її у власність іноземцям або відпускати в одні руки великі за площею наділи.

Той чи інший варіант продажу можна було б узаконити через парламент – там вже припадає пилом декілька земельних законопроектів. Але поки депутати так і не знайшли документа, який всіх влаштовує  і, як кажуть експерти, знайти більшість для зняття мораторію в доступному для огляду майбутньому, швидше за все, не вдасться.

Очевидно, саме тому Мушак вирішив діяти через Конституційний суд.

Як розповів Мар’ян Заблоцький, деякі депутати обіцяли блокувати КС. І з ранку там дійсно з’явився нардеп Сергій Каплін (БПП) зі своїми прихильниками.

«Але через 20 хвилин його і намети його прихильників як вітром здуло, хоча обіцяли блокувати цілодобово», – написав Заблоцький на своїй сторінці в Facebook.

Тепер КС буде змушений розглянути це подання і винести по ньому рішення. Скільки на це може піти часу – невідомо. «Все буде залежати від позиції Адміністрації Президента», – вважає Заблоцький.

Нагадаємо: пункт про зняття земельного мораторію є в проекті меморандуму, який Україна готується підписати з МВФ. І його, нібито, внесли в документ за наполяганням президента Петра Порошенка, а не Фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *