Рева: Підвищення ціни на газ – це насправді її зменшення

Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що відбулось лише формальне підвищення ціни на газ для населення, але насправді – це зниження вартості тарифів, оскільки українці повинні платити на 40% більше.

Про це він заявив у інтерв’ю “РБК-Україна”.

Рева уточнив, що українці повинні платити по 12 тисяч гривень за тисячу кубометрів газу. За його словами, такою є реальна вартість газу в Україні за оцінками міжнародних експертів.

Нагадаємо, що передбачається підвищення ціни у три етапи. 

Перше вже відбулося з 1 листопада минулого року на 23% до

У 2019 році передбачено два підвищення – з 1 квітня на 18% і з 1 жовтня – до так званих економічно обґрунтованих тарифів, які будуть залежати від вартості імпортного газу. Як кажуть експерти, для того, щоб зрозуміти, яка ціна є ринковою потрібно дивитися на тарифи, які щомісяця встановлюють для промислових підприємств. Так, у жовтні промисловість платить за газ більше 13 тисяч гривень, а тариф для населення майже удвічі нижче.

За умови якщо гривня триматиметься на плаву, то до наступного жовтня ми можемо очікувати підвищення ціни вдвічі.

Що буде з опаленням?

Жителям міських багатоповерхівок, звичайно, теж цікава ситуація з газом. Адже слідом за тарифами на блакитне паливо підскочать ціни і на тепло та гарячу воду.

Порахувати ціну гарячої води та опалення при підвищенні вартості палива нескладно. Як кажуть експерти, у собівартості теплогенерації близько 80% займає газ. Тому при зростанні ціни палива на 25% палива, тепло подорожчає на 20%, газ зросте в півтора рази, тарифи тут же зростуть на 40%, якщо ж газ подорожчає вдвічі, то готуйтеся платити на 80% більше, ніж минулої зими.

Так, наприклад, якщо за двокімнатну квартиру за опалення ви платили 1000 грн, то в цьому році заплатите 1200 грн, а в наступному – близько 1800 грн.

Передбачуване зростання тарифів за газ

Зараз – 8560 грн/1000 куб газу.
З 1 квітня 2019 року – 10100 грн.
З 1 жовтня 2019 року – 14 000 грн.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *