У Єврокомісії кажуть про прогрес в напрямку зміни законодавства щодо Північного потоку-2

Віце-президент Європейської комісії Марош Шефчовіч відзначив прогрес у напрямку зміни законодавства, яке має ускладнити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Про це він заявив на прес-конференції у понеділок в Брюсселі після проведення тристоронніх газових переговорів, повідомляє “Європейська правда”.

“Єврокомісія залишається повністю відданою зміні газової директиви. Будучи чесним, ми дуже вражені Болгарським та Австрійським головуванням щодо цього питання. Тому що прогресу, на який ми могли надіятися у комісії, досягнуто не було”, – сказав Шефчовіч.

“Тепер у нас на столі нові пропозиції від Румунії. Ми вивчили пропозицію і бачимо, що вона стосується невирішених питань, які піднімали країни-члени. Я вірю, що з цими пропозиціями загальний підхід можливий на початку лютого, і це відкриє двері до тріалогу ще до проведення виборів до Європарламенту у травні”, – сказав віце-президент ЄК.

 За його словами, Єврокомісія прагне отримати узгоджений набір енергетичних правил ЄС, які застосовуватимуться до морських трубопроводів, як це відбувається у випадку з наземними трубопроводами.

“Зараз ми є у ситуації, коли комісія не бачить жодних перепон для імплементації таких правил ЄС”, – додав Шефчовіч.

Румунія, почавши 1 січня шестимісячне головування в Раді ЄС, вирішила пришвидшити роботу в напрямку зміни законодавства, яка б ускладнила будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”. Пропозицію Бухареста, за неофіційною інформацією, підтримало 13 країн ЄС

Єврокомісія висунула пропозицію НАК “Нафтогаз України” та російському “Газпрому” щодо умов транзиту газу після 2019 року.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович по завершенні тристоронніх газових переговорів Україна-ЄС-Росія в Брюсселі.

“Наприкінці зустрічі я висунув сторонам пропозицію, яка передбачає три головні параметри майбутньої угоди: тривалість, обсяги та мита. Але вона також передбачає такі важливі параметри як інвестиції, законодавчі та технічні вимоги. Не вдаючись до деталей з тим, щоб забезпечити успішний результат, я переконаний, що це чесна пропозиція, що базується на нашому глибокому аналізі і довгих експертних переговорах”, – сказав він.

“Я б хотів скликати наступну міністерську зустріч у травні цього року. Ми запропонували сторонам продовжити дискусії на рівні старших експертів”, – додав Шефчович.

“Ми вперше її почули, вперше її отримали. Сподіваюсь, у найближчі два місяці у нас буде достатньо часу, щоб її обговорити. Це пропозиція щодо майбутніх обсягів і термінів контракту після 2019 року. Деталі пропозиції поки що коментувати не хочу”, – сказав він.

“Газпром” на переговорах заявив, що готовий продовжити газові контракти після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій.