Затверджений урядом територіально-адміністративний устрій виводить жителів Київщини на пікети під Кабмін

Завтра, 10 травня, о 8:00 під будівлею Кабінету міністрів на вул. Грушевського пройдуть пікети проти територіально-адміністративного устрою Київської області, затвердженого минулого тижня урядом. Зокрема, представники громади Ірпеня вимагатимуть закріпити за їх містом статус адміністративного центру району. А представники громади Василькова виступлять проти входження Васильківщини в Фастівський район. Не виключено, що Фастівський район зникне з майбутньою карти Київщини.

Про це написали в соцмережі Facebook колишній мер Ірпеня Володимир Карплюк, джерела в оточенні мера Василькова Володимира Сабадаша, а також співробітників Офісу президента (ОП).

За словами Карплюка, ірпінці вимагатимуть від уряду повернути Ірпеню статус адміністративного центру Ірпінського району. Екс-мер стверджує, чиновники фальсифікували узагальнену пропозицію громад Київщини і не передали в уряд звернення громад з вимогою створити Ірпінський район. Карплюк підозрює, що чиновники так вчинили, тому що могли бути підкуплені мером Бучі Анатолієм Федоруком.

За словами джерел в оточенні мера Василькова, завтра до ірпінців приєднаються і васильківчани. Вони вимагають, щоб їх ОТГ (13 сільрад з центром у Василькові) не включали до складу Фастівського району, оскільки це суттєво знизить якість життя і в Василькові, і в навколишніх селах, які де-факто входять в Київську агломерацію.

Нагадаємо, що минулого тижня уряд затвердив районування Київщини, залишивши в області шість субрегіональних округів, з центрами в Бучі, Білій Церкві, Борисполі, Обухові, Переяславі та Фастові.

Затверджений урядом територіально-адміністративний устрій виводить жителів Київщини на пікети під Кабмін

Крім того, співрозмовник в ОП повідомив  KV, що розглядається можливість відмови від Фастівської району, “створення якого лобіює” Тетяна Засуха – великий землевласник, екс-нардеп, дружина колишнього голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Засухи.

“Кабміну сьогодні буде доручено переглянути формування районів на Київщині – з урахуванням вимог громад”, – сказав чиновник з Банкової.

Нагадаємо, в серпні 2019 був презентований перший проект районування Київщини, який передбачає створення в області 4 об’єднаних районів: Білоцерківського (з населенням 487,2 тис. осіб), Броварського (435,9 тис. лсіб) Васильківського (435,8 тис. лсіб) і Ірпінського (358,8 тис. осіб).

Згодом Мінрегіонрозвитку відмовилося від чотирьох районів на користь шести. Перегляду карти районування сприяли і місцеві ради. У тому числі відмова від Васильківського району на користь Фастівського активно лобіював колегіальний орган Фастова і особисто мер міста Михайло Нетяжук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *