Разумков: законопроєкт про “особливий статус” ОРДЛО розроблятимуть після зустрічі “нормандської четвірки”

Дмитро Разумков на “Свободі слова” ICTV

Спікер парламенту Дмитро Разумков не погодився з міністром закордонних справ Вадимом Пристайком, що депутати нібито зволікають із законом про “особливий статус” ОРДЛО, і сказав, законопроєкт що розроблятимуть одразу після зустрічі “нормандської четвірки” президент, депутати та “суспільство”.  “Мені не зовсім зрозумілі такі висловлювання (Пристайка – ред.), тому що і позиція президента, і позиція Верховної Ради була в наступному.

Президент, повернувшись із “нормандської зустрічі” разом з парламентом і, головне, разом із суспільством будуть створювати законопроєкт. Без долучення всіх вищезазначених структур це важко буде зробити. Президент про це говорив і вести якісь кулуарні або підкилимні розробки тих чи інших законопроєктів – це порушувати ті обіцянки, які були дані українському суспільству”.

Раніше Пристайко дорікнув депутатам, що вони, мовляв, не поспішають розробляти закон про статус Донбасу.

Міністр закордонних справ сказав: “Було б добре, щоб ці тексти були напрацьовані станом на зараз, щоб ми приїхали (на “нормандську зустріч” – ред.) із готовими документами. Але я не бачу, щоб була створена група в парламенті, яка б узяла на себе цю ініціативу, сказала, що 31 грудня не за горами, давайте піднімемо наявний документ і подумаємо, що ми можемо переписати”.

Нагадаємо:

  • Наприкінці 2019 року припиняє дію закон України про особливий статус Донбасу, ухвалений у жовтні 2014 року терміном на 3 роки і потім двічі продовжений на рік.
  • 1 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила так звану “формулу Штайнмаєра”: після виборів на окупованих територіях набуде чинності новий закон про статус Донбасу.
  • 3 жовтня Володимир Зеленський заявив, що буде розроблено новий закон про особливий статус Донбасу.
  • Президент РФ Володимир Путін заявив, що якщо буде прийнято щось таке, що не узгодять із “ЛНР” і “ДНР”, тоді мирні переговори зайдуть у глухий кут.
  • Російська делегація у ТКГ закликала українську сторону пролонгувати на 2020 рік дію закону про особливий статус Донбасу.