Разумков вважає, що проблеми з газом в опалювальний сезон можливі

В Україні для потреб населення на сьогодні є запас в 10,3 млрд кубометрів природного газу. Таким чином, в зиму 2021-2022 Україна вступає з малими запасами палива, що може в підсумку привести до газової кризи. Про це заявив колишній спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Повинні були мати резерв… Але ми цього не зробили, спрямувавши кошти «Нафтогазу» на інші потреби. Куди направили – нехай розбираються. Наступна проблема, яка є сьогодні… Дійсно, президент каже, що для населення газу вистачить. Питання в тому, чи вистачить і за якою ціною вистачить для шкіл, лікарень… Для останніх цифри змінюються: спочатку вони були одні, потім вони виросли – і досить істотно. Є ті, наприклад, про які забули в меморандумі – лікарні, які знаходяться на балансі обласних рад. Вони взагалі нікуди не потрапили та зараз вирішують, як це зробити» – сказав він.

Разумков додав, що такі ж проблеми є в бізнесі – занадто дорогий газ дуже сильно б’є по прибутковості.

«Третя проблема – це бізнес. У нас, наприклад, аграрна ж держава? Але більш ніж половина на елеваторах сушиться саме газом. І вони не можуть купити сьогодні за такою ціною і собі це дозволити. Я вже мовчу про хімічну промисловість і про багато іншого. Ціна для населення на газ буде нормальною, але питання в тому, чи зможе населення, не маючи роботи, платити за цими тарифами… Ми повинні забезпечити населення, щоб воно пройшло цей непростий етап під назвою «опалювальний сезон», а також підприємства. Тому що якщо зупиняться підприємства, у нас не буде абсолютно ніякого результату» – наголосив він.

Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський 17 жовтня в інтерв’ю заявив, що в Україні достатньо газу для потреб усіх споживачів, тому не слід розводити паніку.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram