У МОЗ планують запровадити систему й надсилати людям, які звертаються до лікарів, звіт про вартість такої послуги

Міністерство охорони здоров’я України вивчає можливість запровадити систему, яка після візиту громадян до лікарів надсилатиме повідомлення з інформацією про вартість такого звернення. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив “Радіо Свобода” в інтерв’ю, яке було опубліковано 16 жовтня.
“Ми зараз розглядаємо ще систему пост-чеків. Тобто коли людина звернулася або до сімейного лікаря, або в госпіталь, їй наприкінці місяця прийде на телефон смс, що ваше звернення коштувало для держави стільки-то коштів, які держава оплатила. Щоб ви розуміли, що ми покриваємо і страхуємо ризики для здоров’я кожної людини, яка сьогодні свідомо сплачує податки”, – сказав міністр.
Він пояснив, що кожен прийом хворого потрібно внести в електронну систему охорони здоров’я, “щоб була офіційна звітність уся й Національна служба здоров’я здійснила платежі”.
Нагадаємо:

У квітні 2018 року в Україні почалася медреформа. На першому етапі українці обирали сімейного лікаря й підписували з ним декларацію.

Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року, але його запуск перенесли на 1 квітня 2020 року. Головний принцип другого етапу реформи – гроші лікарням мають розподіляти залежно від кількості послуг, які надають. Отже, більше фінансування мають отримувати ті медустанови, в які звертається більше пацієнтів, а лікарні з меншою кількістю пацієнтів опинилися під загрозою закриття.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram