Рада проголосувала за зміни до Бюджетного кодексу

Як повідомила Економічна правда,  Верховна Рада прийняла законопроєкт №2144 з правками до Бюджетного кодексу, який необхідний для прийняття закону о державному бюджеті на 2020 рік.

Законопроєкт №2144 у другому читанні підтримали 282 народних депутатів при необхідних 226.

Цей законопроєкт включає у себе численні правки, серед яких правка №209, яка передбачає, що у 2020 році акцизний збір буде залишатись у місцевих бюджетах.

Зокрема, нардеп від “Слуги народу” Зіновій Андрійович заявив, що в проекті акцизний податок з палива передають у Дорожній фонд.

“Неприпустимо його забирати, пропонується на 2020 рік залишити за місцевими громадами. Це дасть їм можливість стати на ноги. А з 1 січня 2021 року ми будемо ним наповнювати державний Дорожній фонд”, – заявив Андрійович.

При цьому профільний комітет був проти правки, так як цей податок не належить до доходів загального фонду держбюджету, а в повному обсязі зараховується у спеціальний фонд як джерело надходжень до Дорожнього фонду.

У комітеті зазначили, що ухвалення цієї поправки призведе до розбалансування бюджету на наступний рік, оскільки йдеться про 7,7 млрд грн.

Також проєкт закону передбачає створення Боргового Агенства, для більш ефективного управління бюджетними коштами та реалізації довгострокових цілей із управління державним боргом.

Агентство має стати центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і буде підпорядковуватися Міністерству фінансів.