Про що говориви Зеленський із Штайнмаєром?

Глава України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Зустріч двох глав держави пройшла в Японії, де вони обговорили ситуацію на Донбасі, передає пресслужба ОПУ.

“Досягнення миру на Донбасі і завершення кровопролиття є безумовним пріоритетом для мене і моєї команди. Щиро вдячний вам за докладені зусилля для політико-дипломатичного врегулювання війни в Донбасі, постійна увага до питання відновлення територіальної цілісності України”, – заявив Зеленський.

Також було вирішено, що нормандський формат є ключовим для припинення агресії проти України, і зустріч повинна бути проведена в найближчому майбутньому.

 “Україна виконала свою частину для відновлення роботи нормандської четвірки. Розраховуємо на проведення зустрічі лідерів нормандської четвірки найближчим часом, адже всі перепони усунені”, – зазначив Зеленський.Також президент запросив Штайнмаєра відвідати Україну

Нагадаємо:

  • У Росії заявили, що українська делегація нібито підписала “формулу Штайнмаєра” у вівторок, 1 жовтня, на переговорах в Мінську.
  • Активісти влаштували мітинги під Офісом президента і на Майдані Незалежності в Києві проти підписання документа. До столиці приєдналися і інші міста.
  • Президент України Володимир Зеленський виступив з екстреним заявою про ситуацію на Донбасі і “формулою”.
  • З’ясувалося, що Україна не підписувала “план Штайнмаєра” Донбасом. Представник України в ТКГ Леонід Кучма лише письмово повідомив представника ОБСЄ Сайдік про погодження цього плану.
  • У мережі було офіційно опубліковано лист, яке підписав Кучма 1 жовтня.
  • Також Україна в особі команди президента Зеленського погодилася розглянути “формулу Штайнмаєра” ще в липні 2019 року під час консультацій дипломатичних радників у “нормандському форматі”.
  • Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр спростував, що на утримання “формули” вирішення конфлікту на Донбасі, названої його ім’ям, якимось чином вплинула російська сторона.