Прем’єр Польщі розкритикував ЄС за підтримку «Північного потоку – 2»

Моравецький вважає підтримку “Північного потоку – 2” оплатою російської зброї

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував країни Європейського союзу за підтримку будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2».

Як повідомляє Zik.Ua, в інтерв’ю газеті Financial Times Моравецький заявив, що підтримуючи будівництво «Північного потоку – 2» Євросоюз фінансує російське озброєння.

«Як прямо говорять деякі люди,« Північний потік – 2» – це оплата російської зброї і російської оборони нашими європейськими грошима. Це дуже сумно, коли у такого проекту є така підтримка ключових країн ЄС», – зазначив Моравецький.

Також він додав, що Польща вітає співпрацю «з мирною і демократичною Росією, але Росія не мирна і агресивна в оточенні своїх кордонів».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Матеуш Моравецький назвав «Північний потік – 2» небезпечним для Європи і України. За словами польського прем’єр-міністра, будівництво «Nord Stream – 2» призведе до подальшої монополізації поставок газу.

Також раніше повідомлялося, що міністр енергетики США Рік Перрі заявив про те, що будівництво «Північного потоку – 2» буде нищівним ударом по європейському ринку газу.

Нагадаємо, що польський антимонопольний регулятор UOKIK планує оголосити «Газпрому» найвищий штраф у своїй історії.

Також повідомлялося, що в Німеччині хочуть допомогти «Північному потоку – 2» обійти газову директиву Євросоюзу.