Працюючим пенсіонерам перерахують виплати

В Україні пенсіонерам, які пропрацювали як мінімум два роки після призначення виплати, перерахують їх розміри. При підвищенні врахують новий стаж.

Існує спеціальний порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, розповіла виданню “Урядовий кур’єр” заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення – начальник управління методологічного забезпечення Пенсійного фонду України Світлана Шута.

За її словами, умови проведення перерахунку пенсії визначені Законом № 1058. Перерахунок пенсії проводять в тому випадку, якщо громадянин після призначення пенсії працював. При цьому перерахунок пенсії проводять з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може проводитися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення пенсії.

Якщо людина після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, то перерахунок пенсії проводять не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку). Заробітна плата при проведенні перерахунку пенсії не змінюється.

Станом на жовтень 2019 року в Україні працюють 2,5 мільйона пенсіонерів. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.

«За оперативними даними на жовтень 2019 року, на обліку в органах Пенсійного фонду України перебувало 2,5 млн працюючих пенсіонерів, у тому числі 1,3 млн жінок», – повідомили в Пенсійному фонді.

Нагадаємо, в Україні сьогодні налічується більше тисячі пенсіонерів віком понад 100 років. Це найбільша кількість пенсіонерів такого віку за всю історію існування Пенсійного фонду.

Раніше повідомлялося, що дві третини пенсіонерів отримують пенсію, нижчу від середньої. За два з половиною роки кількість пенсіонерів в Україні скоротилася майже на мільйон осіб.