Посол США: послаблення системи е-декларування – неприпустиме

Сполучені Штати Америки заперечують проти ідеї послаблення вимог електронного декларування статків держслужбовців. Про це заявила в інтерв’ю “Європейській правді” та “Українській правді” новопризначений посол США в Україні Марі Йованович.

Вона припустила можливість внесення певних змін до  системи. “Досі є технічні проблеми, які потребують вирішення”, – пояснила посол. Водночас, вона проти того, щоби ці зміни суттєво впливали на запроваджене електронне декларування.

“Єдине, що ми (США) не хочемо побачити – це послаблення системи декларування. Декларування статків – це те, що створює підзвітність державних службовців. І держслужбовець, який, приміром дозволяє собі мати великі та дорогі маєтки, має пояснити, свідки вони з’явилися”, – зауважила посол.

Не думку Йованович, система електронного декларування “має забезпечувати прозорість влади” на тому рівні, щоби це було переконливим для суспільства. “Давайте згадаємо про Революцію гідності. Мабуть, ви погодитеся: однією з проблем, через які почалася революція, була саме нестача довіри”,  – додала вона.

Повний текст інтерв’ю посла читайте на ЄП в публікації “Крим повернеться до України, але коли? Моя відповідь може бути неприємною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *