ГПУ прийшла з обшуками до Добкіна і Кернеса

Сьогодні в Харкові з самого ранку проходять обшуки в приміщеннях, які належать меру Геннадію Кернесу і матері депутата Михайла Добкіна.

За словами генерального прокурора України Юрія Луценка в місті знаходиться близько 100 співробітників ГПУ і співробітники СБУ.

Обшуки проходять в зв’язку з кримінальною справою відносно організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд. Грн.

“В організації схеми підозрюють керівництво міста. Зайшли з обшуками в готель« Національ », де проживає сам мер Г. Кернес. Також з обшуками прийшли і в будинок, який належить матері М. Добкіна, але він приїхав показав прописку, а згідно із законом це недоторканне житло народного депутата “, – повідомляє прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган.

Правоохоронцями зібрані матеріали про порушення законодавства з боку чиновників мерії Харкова. Зокрема, підставним особам було передано більше 600 га харківської землі. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив народний депутат і радник міністра МВС Антон Геращенко, коментуючи обшуки у мера Харкова Геннадія Кернеса.
«Щодо дій посадових осіб Харківської міської ради і міської влади вже давно були зібрані матеріали про значні порушення в земельній сфері, зокрема з махінаціями у виділенні землі. Багато років в Україні діє законодавство, за яким землю необхідно було виділяти через аукціон. Однак знаходили лазівки, через які процедуру обходили. В результаті було виділено понад 600 га харківської землі на різного роду підставних осіб. Після чого ця земля далі реалізовувалася на вторинному ринку. За даним випадком зібрані матеріали кримінального провадження, які дозволили генпрокурору отримати дозвіл суду на проведення обшуку. Якщо буде достатньо доказів, у цій справі будуть висуватися підозри конкретним посадовим особам », – повідомив нардеп.

У справі, по якій ГПУ за підтримки СБУ проводить обшуки у Харкові, фігурують 5 чиновників. Фігурантами  земельних махінацій зазначаються екс- мер Харкова (2006-2010 роки) Михайло Добкін, нинішній мер Харкова Геннадій Кернес, директор юрдепартаменту Харківської міськради Володимир Коваленко, головний архітектор Харкова Чечельницький та колишній керівник харківського управління держкомзему Юрій Санін.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *