НА КИЇВЩИНІ ВИРУБАЛИ ЛІС НА ДЕСЯТКИ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

ДП Спеціалізоване лісогосподарське підприємство “Київоблагроліс” та 10 лісогосподарських підприємств, що входять до його складу, незаконно рубали дерева. Про це повідомляє пресслужба  прокуратури Київської області

Київська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно службових осіб ДП Спеціалізоване лісогосподарське підприємство “Київоблагроліс” та 10 лісогосподарських підприємств, що входять до його складу за фактом незаконних порубок, що спричинили тяжкі наслідки в особливо великих розмірах (ч.4 ст.246 та ч.2 ст.364 КК України).

Встановлено, що з 1 січня 2017 року по 1 квітня 2019 року посадовцями вказаного держпідприємства систематично здійснювались незаконні вирубки під виглядом формування і оздоровлення лісів. Внаслідок цих дій в агролісництвах зазначеного держпідприємства незаконно заготовили та реалізували суб’єктам господарювання майже 175 тисяч куб. м деревини на загальну суму  понад 87 млн гривень.

При цьому суцільні санітарні рубки проводились без висновків з оцінки впливу на довкілля, що спричинило тяжкі наслідки для екологічного стану держави.

У ході обшуків за місцями роботи та помешкання вказаних осіб, правоохоронцями виявлено та вилучено електронні носії, мобільні телефони, фінансово-господарські документи, чернетки з інформацією, що підтверджує злочинну діяльність фігурантів провадження.

За результатами розслідування діям посадовців буде надано правову оцінку. Досудове слідство здійснюється Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу Головного оперативного управління  ДБР.