Помпео: Трамп готовий до застосування військової сили проти Туреччини

Як передає CNBC, держсекретар Майк Помпео заявив, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп готовий до застосування військової сили проти Туреччини “у разі необхідності”.

При цьому Помпео відмовився конкретно вказати, які саме дії Туреччини викличуть військову відповідь з боку США. Він сказав, що не хоче заважати “президентського рішення про те, взяти на себе грандіозне зобов’язання використовувати американську військову міць”.

“У війні ми надаємо перевагу миру. Але у випадку події, при якій знадобляться військові дії, президент Трамп повністю готовий їх робити”, – сказав Помпео.

Як повідомив “Інтерфакс-Україна”, сам президент США Дональд Трамп не хоче, щоб його країна вела війну з ким би то не було, але при цьому готовий жорстко відповісти Ірану, якщо в цьому буде необхідність.

“Якщо Іран зробить деякі речі, то ми вдаримо його так, як ніколи раніше”, – заявив Трамп.

Він запевнив, що не хоче воєн у світі. “Однак може так статися, що нам доведеться воювати”, – попередив він.

 Говорячи про те, як можна вплинути на країни, не застосовуючи зброї, Трамп нагадав про здатність США виявляти потужний вплив на економіки інших держав.

Президент пояснив, що не хоче втягувати США в війни, так як повернення військових США додому з далеких країн – одна з його ключових передвиборчих обіцянок.

“Одна з найжахливіших речей, які мені доводиться робити – це писати листи батькам (загиблих солдатів – УП)”, – розповів Трамп. “Я повинен повідомити їх, що їхня дитина була вбита на Близькому Сході, причому – незрозуміло заради чого він віддав там життя”, – додав він.

“Іноді настає час для того, щоб воювати. Але буває і час, коли потрібно діяти розумно, а не воювати”, – уклав Трамп.

 Нагадаємо: 
  • 9 жовтня Туреччина розпочала військову операцію на території Сирії, спрямовану проти сирійських курдів. Туреччина має 911-кілометровий кордон із Сирією, і давно заявляє про загрозу з боку терористів на схід від Євфрату та утворення там “терористичного коридору”.
  • Військові США не братимуть участі у запланованому Туреччиною наступі у північній Сирії та залишають позиції біля турецького кордону.
  • США зазнали різкої міжнародної критики через виведення своїх військ з північної Сирії, оскільки цими діями Вашингтон поставив під удар сирійських курдів, своїх багатолітніх союзників у боротьбі з “Ісламською державою”.
  • Президент США Дональд Трамп пригрозив “повністю зруйнувати та знищити” економіку Туреччини, якщо та вчинить будь-які дії, які він вважає “поза межами”, після його рішення вивести американські сили з північного сходу Сирії.
  • 9 жовтня Трамп заявив, що ухвалив рішення про передислокацію військових на півночі Сирії.