Польський прем’єр звинуватив президента Франції в безвідповідальності

Польський прем’єр Матеуш Моравецький в інтерв’ю газеті Financial Times, яке було опубліковано 10 листопада,  звинуватив президента Франції Еммануеля Макрона в безвідповідальності після його слів про те, що НАТО страждає від “смерті мозку”

Як наголосив Моравецький, НАТО є “найважливішим Альянсом в світі, коли йдеться про збереження свободи і миру”. І сказав, що сумніви у тому, чи можуть держави-члени розраховувати один на одного в питаннях оборони, небезпечні.

“Я думаю, що сумніви президента Макрона (щодо колективної оборони НАТО) можуть спонукати інших союзників задуматися, що, можливо, саме у Франції є питання щодо її дотримання. Я сподіваюся, що ми все ще можемо розраховувати на те, що Франція виконує свої зобов’язання”, – сказав польський прем’єр.

На думку Моравецького, проблеми НАТО випливають не з амбівалентності позиції президента США Дональда Трампа, але з відсутності прихильності з боку деяких європейських членів, більшість з яких – на відміну від Польщі – як і раніше, не виконує мету Альянсу, якою є витрати на оборону принаймні 2% від ВВП.

“США завжди підтримували Європу, і якби не допомога США, Європа не звільнилася б від німецько-фашистської окупації”, – вказав польський прем’єр.

Минулого тижня активізувалася дискусія серед союзників Альянсу після заяви президента Франції Макрона про “смерть мозку” НАТО. В інтерв’ю журналу The Economist Макрон поскаржився на відсутність координації в ухваленні стратегічних рішень між Сполученими Штатами і їхніми союзниками по НАТО.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель і генсек НАТО Єнс Столтенберг висловили незгоду з оцінкою Макрона на адресу Альянсу.