Loading...

Переможна стратегія для України

НВ орублікував статтю редактора канадського National Post, старшого наукового співробітника Atlantic Council Діани Френсіс про ситуацію в Україні. Вона вважає, що стара гра влади у перешкоджанні реформам триває. Міжнародній спільноті пора зайняти жорстку позицію щодо Києва. Просто зараз

Уявіть собі, що 14 червня Україна запустила свій перший незалежний антикорупційний суд, який почав би розглядати десятки справ, порушених проти різних високопоставлених чиновників.

Уявіть собі, що вже до середини липня кілька олігархів і посадових осіб були засуджені за корупцію, а їх майно конфісковано.

На жаль, обидва попередніх пропозиції – неправда. На 14 червня МВФ встановив дедлайн для створення антикорупційного суду, який Україна проігнорувала. Замість цього президент Петро Порошенко та інші ухиляються від цього, як тільки можуть, намагаючись уникнути реформ до наступних виборів.

Що в свою чергу загрожує їм втратою можливостей. Антикорупційний суд продемонстрував би верховенство права в Україні. МВФ направив би до Києва ще $1 млрд., А Європейський союз – 600 млн. Євро.

Крім того, такий суд зміцнив би віру іноземних інвесторів, які стали б вкладати гроші, допомагаючи відновити українську економіку.

Верховенство права також змусило б олігархів, їх подільників, жертв і чиновників-перевертнів йти на угоду зі слідством, представляючи нові докази скоєних злочинів. Це очистило б систему і призвело до зростання податкових платежів і доходів від конфіскації.

Але такий сценарій виглядає нереалістично. Замість цього олігархи вирішили максимально затягувати реформи, переслідуючи антикорупційних активістів і намагаючись маніпулювати Євросоюзом.

Минулого тижня, наприклад, президенст Європейської комісії Жан-Клод Юна нкер став автором дипломатичного ляпу, заявивши, що Порошенко переконав його в доцільності створення антикорупційної палати, а не незалежної суду. З тих пір він встиг повернутися до попередньої позиції, але сумніви залишилися.

Вона також дала рекомендації, що потрібно сьогодні зробити міжнародним організаціям. На думку редактора вони – єдина виграшна стратегія для України: зовнішні події і тиск у поєднанні з методами освіти повинні змусити еліти почати робити правильні речі.

 

Діана Френсіс, редактор канадського National Post, старший науковий співробітник Atlantic Council

Оригінал

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *