Переговори по транзиту газу не дали результату. Буде новий позов проти “Газпрому”

Вітренко визнав, що переговори щодо транзиту газу не принесли результату.

Переговори по транзиту газу не дали результату. Буде новий позов проти "Газпрому"

Виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив про підготовку нового позову до російського “Газпрому”.

Так він прокоментував переговори щодо транзиту російського газу між Україною, Росією та Євросоюзом.

Вітренко заявив, що “прекрасно розуміє” віцепрезидента Європейської комісії Мароша Шевчовича, який після зустрічі у Брюсселі сказав, що він розчарований її результатами.

“Домовленостей немає. Але я час не марнував, оскільки працював над позовними вимогами до Газпрому у новому арбітражному процесі…”, – написав директор “Нафтогазу” у Facebook.

Раніше Юрій Вітренко повідомляв, що 1 листопада “Нафтогаз” надішле “Газпрому” позовні вимоги на суму понад 11 мільярдів доларів, що може стати компенсацією за припинення транзиту.

Нагадаємо, 28 жовтня у Брюсселі завершився черговий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС про транзит газу. Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчовіч заявив, що розчарований результатами тристоронніх переговорів.

Нагадаємо, що на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника “Нафтогазу” Андрія Коболєва, “Газпром” не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.