Обама і президенти 5 країн ЄС вирішили обговорити санкції щодо Росії

Зустріч має відбутися в Берліні, де Барак Обама перебуватиме з візитом

Агентство Reuters із посиланням на «численні джерела, знайомі з ситуацією», повідомило, що президент США і керівники п’яти країн-членів Європейського союзу обговорять у п’ятницю продовження санкцій щодо Росії через її вторгнення до України і можливі нові санкції через її бомбардування в Сирії.

За повідомленням, це має відбутися в Берліні, де Барак Обама перебуватиме з візитом; крім канцлера Німеччини Анґели Меркель, яка влаштовує цю зустріч, у ній мають також узяти участь керівники Великої Британії, Франції, Італії й Іспанії.

При цьому, за словами джерела в Німеччині, які наводить агентство, у Євросоюзі є план протягом наступних тижнів дійти згоди про продовження санкцій ЄС щодо Росії, термін яких наразі збігає наприкінці січня 2017 року.

Але, як наголосило це джерело, ситуація нині критична з огляду на прихильні до Росії заяви обраного майбутнього президента США Дональда Трампа: за словами цього джерела, треба відвернути можливість того, що ЄС свої санкції продовжить, а новий президент США скасує їх зі свого боку.

Крім санкцій щодо Росії через її агресію проти України, на зустрічі у п’ятницю обов’язково обговорять і можливість запровадити нові санкції через повітряні удари Росії по супротивниках владного режиму в Сирії, які все тривають усупереч закликам міжнародної спільноти, повідомили агентству два дипломатичні джерела.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко на зустрічі з послами країн «Великої сімки» і Європейського союзу наголосив на важливості продовження санкційного тиску на Росію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *