Схеми: Заступник Кличка має підроблений диплом бакалавра, поліція почала розслідування

Керівник апарату Київської міськдержадміністрації Володимир Бондаренко повідомив, що має диплом бакалавра зі Львівського національного університету імені Івана Франка, на підставі якого він отримав ступінь спеціаліста в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У Львові заявили, що Бондаренко в них не навчався.

Такого висновку дійшли журналісти проекту Схеми.

Розслідувачі звернулися до ЛНУ з офіційним запитом. У відповіді з університету зазначили, що “на підставі архівних документів встановлено, що Бондаренко Володимир Володимирович (26.01.1985 р.н.) не завершував навчання та не отримував диплом у Львівському національному університеті імені Івана Франка”.

Схеми: Заступник Кличка має підроблений диплом бакалавра, поліція почала розслідування

Мер Києва Віталій Кличко у коментарі заявив, що довіряє словам Бондаренка.

“Наскільки я знаю, він отримував освіту в місті Києві. Я запитав його, і він сказав, що він навчався у Києві, а не у Львові. Я повірив йому на слово”.

В той же час Бондаренко отримав вищу освіту в Інституту післядипломної освіти Київського національного університету ім. Т. Шевченка на підставі саме цього диплому бакалавра.

Схеми: Заступник Кличка має підроблений диплом бакалавра, поліція почала розслідування

Схеми відзначають, що слідчий відділ головного управління Національної поліції у Києві повідомив, що за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 (підробка документів) розпочато кримінальне провадження. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін до двох років.

Раніше експерти мовно-інформаційного фонду НАН України заявили, що у докторській дисертації дружини віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка Катерини майже третину роботи становить плагіат.