Асад: Я не піду на поступки

Влада Сирії незадоволена женевськими переговорами

Президент Сирії Башар Асад заявив в інтерв’ю білоруському телеканалу ОНТ, що не був згодним на жодну поступку на міжнародних переговорах у Женеві.

“Женева є лише місцем зустрічей для ЗМІ. На жодній із женевських зустрічей не було нічого конкретного. Женева – це процес, метою якого було добитися від нас поступок. Я не піду на жодну поступку, оскільки президент не має права на поступки національного масштабу. Такі рішення ухвалюють на загальнонаціональному рівні, для цього необхідний референдум”, – стверджує Асад.

“Я можу поступитися в особистих питаннях, але не в тому, що стосується суверенітету, національних інтересів, конституції і незалежності”, – додав він.

Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди та інші сили. Значну частину держави контролюють бойовики ІДІЛ.

Женевські переговори про мирне врегулювання в Сирії під егідою ООН почалися 1 лютого 2016 року. Їх метою є досягнення політичної угоди між урядом і опозицією, яка не підтримує ісламістів.

Переговори неодноразово заходили у глухий кут, а чергові раунди переносили через неможливість знайти точки дотику між сторонами.

Із січня 2017 року військові аспекти конфлікту в Сирії обговорюють на переговорному майданчику в Астані.