Екс-генсеки НАТО Расмуссен і Схеффер не радять Трампу поступатися Україною Росії, – The Guardian

Два колишніх генеральних секретаря Північноатлантичного альянсу Андрес Фог Расмуссен і Яп де Гооп Схеффер закликали провести надзвичайний саміт НАТО одразу після інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. Расмуссен і Схеффер хочуть, щоб на цій зустрічі Вашингтон офіційно підтвердив, що буде захищати своїх традиційних союзників у разі зовнішньої агресії.

Колишні глави НАТО застерегли нового американського президента від укладення сумнівних угод з Путіним, в рамках яких Захід погодився б поступитися Росії Східною Україною і Кримом як сферами впливу Кремля. За їх словами, це створило б прецедент для подальшого російського експансіонізму проти сусідніх країн.

“Якщо ми погодимося з анексією Криму, ми відмовимося від встановлених  правилах світового порядку. І це матиме наслідки в інших місцях  світу”, – сказав Расмуссен.

У свою чергу, Схеффер боїться, що Трамп піде на торги з Кремлем і запропонує йому Східну Україну і Крим в обмін на обіцянку, що російські війська не будуть вторгатися в країни Балтії.

“Якщо прийняття анексії Криму відбудеться, це стане першим випадком з часів Другої світової війни, коли кордони були змінені грубою силою. Така угода стане для Росії і президента Путіна політичним алібі, яке дозволить розширити сферу впливу на країни, які він називає своїм” ближнім зарубіжжям “. Думаю, це створить дуже поганий прецедент. У Кремля може скластися хибне враження, що якщо чекати досить довго, то НАТО, Євросоюз і Америка нарешті здадуться”, – сказав Схеффер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *