НКРЕКП планує суттєво підвищити тарифи на передачу та диспетчеризацію електроенергії

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та ЖКХ планує з січня 2020 року підвищити тарифи «Укренерго» на передачу електроенергії на 36%, до 158,28 грн/МВт-год, та на послуги з диспетчеризації – на 24%, до 9,94 грн/МВт-год.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на порядок денний засідання комісії, що відбудеться 19 листопада.

Нові тарифи вирахувані виходячи з росту витрат «Укренерго» на покупку електроенергії та спрямований на компенсацію технологічних втрат (на 21,2%) та видатків на оплату праці.

Також ріст тарифів на передачу електроенергії зумовлений збільшенням операційних видатків (на 67%) – ростом тарифу на землю, видатків на паспортизацію об’єктів, державну реєстрацію майнових прав на нерухомість, виготовлення відповідних технічних паспортів, оформлення прав користування земельними ділянками.

Також «Укренерго» врахувало в проекті ріст обсягів споживання електроенергії (на 16,6%).

Відповідно, операційні видатки в тарифі пропонується вирахувати на рівні 6 млрд 634,337 млн грн, видатки, пов’язані з купівлею електроенергії для компенсації технологічних втрат – 2 млрд 904,753 млн грн, видатки на оплату праці – 2 млрд 096,101 млн грн, видатки на збільшення частки виробництва «зеленої» електроенергії – 14 млрд 187,562 млн грн.

Прогнозний обсяг споживання електроенергії в 2020 році врахований на рівні 150,272 млн МВт/год.

В свою чергу, в рості на 24% тарифу на диспетчеризацію враховані збільшення видатків на оплату праці, а також враховані видатки на послуги адміністратора розрахунків і адміністратора комерційного обліку, закупівля допоміжних послуг по регулюванню частоти та потужності, тощо.

Раніше, ціна електроенергії на РСВ впала до історичного мінімуму.

Для балансування системи диспетчер обмежує вироблення на електростанціях і імпорт електроенергії.