Loading...

«НКРЕКП планує нову аферу, ще крутішу за «Роттердам+», – Лев Підлісецький

Комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у рамках стимулюючої системи тарифоутворення (RAB) затвердила тарифи для обленерго на рівні 12,5% річних.

Як наголошує народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький, це рішення стосується як нової, так і старої бази: «По-перше, база переоцінена. З такою оцінкою та з такими відсотками це рішення забезпечить щорічно мільярди гривень прибутків олігархам-власникам обленерго, які стягнуть з нас, українців. За моїми прогнозами – понад 20 млрд грн щороку!»

Окрім того, додає депутат, ставка 12,5% на нову базу не буде сприяти інвестуванню у розвиток мереж. А отже, прихід нових реальних інвесторів у галузь неможливий.

«З усіх варіантів рішень щодо RAB-фінансування вибраний найгірший. Найбільш шкідливий для економіки та найсприятливіший для олігархів-власників обленерго. І рішення прийняте тоді, коли оголошено приватизацію державних пакетів обленерго», – зазначає Лев Підлісецький.

Однак, за його словами, є шанс скасувати це рішення: «Європейське законодавство про державну підтримку, яке вже з серпня буде працювати і у нас, дає шанс його скасувати і всі отримані кошти повернути в дохід держави. Антимонопольний комітет знає про це».

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *