Нацполіція замовила куртки у фірмі, яка фігурує у кримінальній справі по закупівлях для військових

Слідство вважає, що компанія постачала армії одяг за завищеними цінами.
Національна поліція України замовила 6,5 тисяч зимових штормових курток на загальну суму в понад 16 мільйонів гривень у фірми, проти якої розслідує кримінальну справу. Про це повідомляє “Слідство.Інфо”.

Переможець тендеру компанія “Праймформ” фігурує у кримінальній справі щодо шахрайства під час закупівлі шкарпеток для військових у 2015-му році.

Слідство вважає, що чиновники Міністерства оборони сприяли тому, щоб комерційні структури, серед яких “Праймформ”, постачали армії одяг за завищеними цінами. На закупівлю 1,4 мільйона пар шкарпеток з бюджету витратили майже 13,5 мільйонів гривень, хоча їхня реальна вартість, на думку правоохоронців, була вдвічі меншою.

Продукцію фігурантів розслідування, зокрема, й “Праймформу”, арештували кілька років тому, але вироків у цій справі досі немає.

Вищезгадана компанія фігурує і в іншому кримінальному провадженні, яке веде Державне бюро розслідувань. Справа також стосується Міністерства оборони і шкарпеток. Слідство вважає, що посадовці допомогли “Праймформу” та низці інших компаній отримати перемогу на тендері, щоб постачати товари за завищеною вартістю, і через це держава переплатила чотири мільйони гривень.

Цього року “Праймформ” отримала від Міноборони замовлення на постачання шкарпеток на більш як 11 мільйонів гривень.

Як повідомлялося раніше, у червні Державне бюро розслідувань провело обшуки у посадовців міністерства оборони у рамках кримінального провадження про закупівлю за завищеною вартістю речей для Збройних сил України. Було закуплено 20 тисяч бронежилетів, з яких, за попередніми даними, 3 з 5 прострілюються. Закуплено 100 тисяч комплектів військової форми за завищеними цінами. Вартість лише одного елементу одягу завищена майже на 10 млн гривень. Обшуки відбувалися в приміщеннях Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. Серед посадовців обшуки були, зокрема, у Дмитра Марченка і Юрія Бірюкова.

У листопаді посадовців Міноборони викрили у зловживаннях під час закупівлі за завищеною вартістю речей для Збройних сил України, які були непридатними для використання українськими військовими. Про підозру оголосили п’ятьом високопосадовцям Міноборони України.