Loading...

“Чайові” Фірташу і Григоришину: Марченко розповів, як Україна подарує “Газпрому” $ 12 млрд

Україна “подарує” російському “Газпрому” 12 млрд доларів, а олігарху Дмитру Фірташу 350 млн кубометрів газу. Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко у своєму блозі на НВ.
Харченко нагадав, що ще 7  вересня віце-прем’єр України з питань економічного розвитку Степан Кубів підписав указ, яким перевів ПАТ “Укртрансгаз” з підпорядкування НАК “Нафтогаз України”, одночасно змінивши статут “Укртрансгазу”.

“Оскільки НАК “Нафтогаз України” “Укртрансгазу” більше не підпорядкований, то за оцінками юристів, Стокгольмський арбітражний суд резонно скаже:” Підстав для подальшого продовження справи проти “Газпрому” у нас немає “. Адже саме Нафтогаз представляє інтереси України в процесі проти “Газпрому” за ціною на транзит російського газу по нашій території. Ціна претензій з боку України 12 млрд гривень. Майже 25% державного боргу можуть бути автоматично погашені, якщо ці гроші виграти. Але вони будуть повністю втрачені через цей наказ”, – відзначає Харченко.
Автор також пише, що черкаський “Азот” (підприємство Фірташа) давно намагається відібрати зі сховищ 345 млн кубометрів газу, за які давно триває судова тяганина.
“Схоже, після “зміни влади” ситуація стрімко змінилася: стало відомо, що” Укртрансгаз “готується” підняти “цей газ … Ціна питання – $ 70 млн”, – пише Харченко, зазначивши, що на це “ще не все” .
“Протягом кількох днів з моменту підписання наказу ПАТ “Укртрансгаз” підготував і оголосив в системі ProZorro тендерів на суму 4 мільярди 119 мільйонів гривень а реконструкцію компресорних станцій. Чому тендери оголошені саме зараз? Мабуть, так сталося. Єдиний виробник таких компресорних станцій в Україні – належить пану Григоришину СМНВО ім. Фрунзе. Важко сказати, якою буде фінальна ціна на цих тендерах “, – йдеться в блозі.

Автор звертає увагу на ще одну «цікаву» обставину: наказ, підписаний Кубівим суперечить рішенню Кабінету Міністрів від 1 липня 2016 року, коли був затверджений план реструктуризації Нафтогазу на виконання вимог 3-го пакета європейської Енергетичної Хартії.
“Саме через порушення цього порядку один з великих кредиторів Нафтогазу – Європейський Банк Реконструкції та Розвитку – вже заявив про “сильне занепокоєння” з приводу можливого дефолту НАК” Нафтогазу України “… Так само представники Світового банку – поки в приватних розмовах, але тим паче – кажуть, що вже запланований і навіть в думках потрачений кредит на закупівлю газу, при новому “форматі” роботи газотранспортної системи, Україна може й не отримати. Все це – прямо перед початком опалювального сезону “, – резюмує Харченко.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *