Loading...

НАБУ отримало доступ до рахунків компанії в австрійському банку

Продавець продукції ПАТ “Одеський припортовий завод” компанія “Newscope Estates Limited” в результаті неправомірний дій завдала державі збитків в сумі 81 млн гривень. Сума збитку була підрахована слідчими Національного антикорупційного бюро, які отримали доступ до рахунків фірми по рішенню Соломянського суду Києва. Про це повідомляють “Наші гроші”.

Згідно з повідомленням, таке рішення суд прийняв 8 серпня в відповідь на звернення НАБУ в рамках розслідування справи № 42015160000000338 від 04.06.2015 року.
В результаті, слідство отримало можливість вилучити для вивчення документи в австрійському банку “Meinl Bank AG” в Австрії, що стосуються рахунків трейдера “ОПЗ”. В ході вивчення документів, слідством встановлено, що посадові особи ВАТ “Одеський припортовий завод”, намагаючись отримати неправомірну вигоду, уклали з іноземними компаніями угоди на поставку продукції заводу за заниженими цінами.

Так, протягом 2015 року на підставі контрактів з британською компанією “Newscope Estates Limited” ОПЗ здійснило 30 поставок карбаміду марки Б на загальну суму 1,63 млрд гривень (еквівалентно 54, 81 млн євро). З квітня по грудень завод відвантажував британської компанії карбамід на умовах FOB в порту “Південний”. Далі “Newscope Estates Limited” перепродувала продукцію за значно вище цінами в Туреччину, Єгипет, Болгарію, Індію, Іспанію, Швейцарію та інші країни.

У той же час, за іншими контрактами ОПЗ на аналогічну продукцію в порівнянні з угодами “Newscope Estates Limited” ціни були вище. Наприклад, в квітні 2015 року році ОПЗ реалізував швейцарської компанії “Nitora commodities AG” партію карбаміду по 260-251 доларів за тонну. В цей же період завод продав “Newscope Estates Limited” цей карбамід по 240 доларів / тонна. А в липні ОПЗ продав цей товар іншої швейцарської компанії “Ameropa AG” по 280 доларів / т, а “Newscope Estates Limited” – на 5 доларів / т дешевше.

НАБУ звернулося до суду з проханням надати доступ до рахунків британської компанії в “Meinl Bank AG” (Австрія). Після отримання судового рішення детективи планують звернутися компетентних органів Австрії із запитом про міжнародну правову допомогу. Суд дозволив правоохоронцям Австрії доступ до документів про відкриття рахунків “Newscope Estates Limited” та про рух коштів в “Meinl Bank AG” та інших банках Австрії.

Раніше в рамках цієї кримінальної справи НАБУ отримало дозвіл на доступ до банківських документів компанії “Antra GmbH”. Ця фірма мала угоду з ОПЗ про давальницьку схему постачання природного газу в обмін на карбамід. До травня 2015 компанія “Antra GmbH” називалася “System Actives GmbH” і спеціалізувалася на телекомунікаційних проектах. Її єдиним власником був житель Відня Леонід Марчук, якого пов’язують з головою комітету ВР з ПЕК Миколою Мартиненком. Тепер власником “Antra GmbH” є швейцарська компанія “Universal Exports Holding AG”, директором якої є Юлія Сурніна з Полтави.

Нагадаємо, вчора, 11 серпня, робота ОПЗ була зупинена через припинення подачі газу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *