Loading...

АМКУ хоче змінити методику розрахунку ціни на газ і підозрює, що ціна для теплокомуненерго може вирости

Антимонопольний комітет України (АМКУ) запропонував Кабінету міністрів змінити методику розрахунку ціни на газ з прив’язкою до його вартості на хабі NCG в Німеччині, який є частиною реформи газового ринку в Україні.

Про це повідомили в прес-службі АМКУ.

Відомство пропонує розглянути можливість впровадження методики визначення ціни газу на внутрішньому ринку на рівні середнього значення його вартості у газодобувних підприємств України без додаткових транспортних витрат, тарифу на вхід в газотранспортну систему (ГТС) на обсяги газу, видобутого в Україні, а не рівні імпортного паритету.

Нагадаємо, компания Нафтогаз України і російський монополіст Газпром не досягнули потрібного прогресу за формулою ціни на газ. Остаточне рішення по формулі ціни на газ винесе Стокгольмський арбітраж.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) пропонує скасувати імпортний паритет в ціноутворенні природного газу в Україні, наполягає, щоб Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оприлюднило ціну на газ у новому опалювальному сезоні і хоче, щоб теплокомуненерго (ТКЕ) могли купувати газ у кого-то, крім НАК “Нафтогаз України”. Таку інформацію оприлюднила прес-служба комітету.

АМКУ виявив, що ТКЕ припадає укладати договори з “Нафтогазом” на наступний опалювальний сезон без офіційної ціни на природний газ. Ціну згідно з постановою уряду №187 повинен був оприлюднити Міненергоугепром ще 1 липня 2017 року. Однак ціна до сих пір не оприлюднено, тому “Нафтогаз” вказує ціну, затверджену Кабміном ще 1 квітня 2017 року, але фіксує у всіх договорах зобов’язання ТКЕ прийняти нову ціну на газ, якщо її нарешті оприлюднить Кабмін.

В АМКУ вважають, що такий підхід “Нафтогазу” в майбутньому може ущемити права ТКЕ: ціна на газ може вирости і, відповідно, зростуть тарифи на опалення і гарячу воду.

Тому комітет звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозиціями:

1) доручити Міненерго якомога швидше оприлюднити ціну на природний газ відповідно до постанови Кабміну від 22.03.2017 №187;

2) розглянути можливість надати ТКЕ свободу у виборі постачальника природного газу для створення альтернативи “Нафтогазу”;

3) розглянути можливість перегляду нинішньої методики ціноутворення для природного газу – для видобутого в Україні газу змінити принцип “європейський хаб плюс транспорт” на рівні середньої ціни газу українських видобувних компаній без додаткових транспортних витрат до західного кордону і плати за вхід в газотранспортну систему України.

Нагадаємо, що уряд планував поступово приводити ціни на природний газ до ринкових, щоб відкрити для більшої кількості постачальників ринок поставок ТКЕ і населенню. Однак у квітні 2017 року Кабмін вирішив різко підвищити ціни на газ для цих категорій.

При цьому через кількість субсідантов система поставок так і не відкрилася для приватних гравців – джерелом газу для населення і ТКЕ є державний “Нафтогаз”.

Згідно із законодавством про ринок газу ТКЕ можуть змінити постачальника, якщо у них немає заборгованості перед попереднім постачальником. В Україні абсолютна більшість постачальників тепла і гарячої води є багаторічними боржниками “Нафтогазу”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *