Loading...

Курченко протягом трьох місяців експортував через Росію метал, вироблений в окупованих районах Донбасу, на $70,6 млн – ЗМІ

У митних деклараціях товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія Газ-Альянс”, підконтрольного українському бізнесменові-утікачу Сергієві Курченку, не зазначено пунктів постачання металопродукції, виробленої в підконтрольних бойовикам “ЛДНР” районах Донбасу, пише “ЛІГАБізнесІнформ”.

У червні–серпні 2017 року товариство з обмеженою відповідальністю “Компанія Газ-Альянс“, підконтрольне українському бізнесменові-утікачу Сергієві Курченку, експортувало з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей металопродукцію на загальну суму $70,6 млн. Про це повідомляє “ЛІГАБізнесІнформ”, посилаючись на дані митних декларацій.

Реалізацію продукції ТОВ “Компания Газ-Альянс” розпочала наприкінці червня з Єнакіївського металургійного заводу, який входить до групи “Метінвест” Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Весь метал вивозила до Росії південноосетинська компанія – закрите акціонерне товариство “Внешторгсервис“. Після цього продукцію переоформляли на “Газ-Альянс“.

Водночас у митних деклараціях не зазначено пунктів постачання металопродукції, країни призначення і покупців.

Протягом трьох місяців компанія експортувала приблизно 121 тис. т чавуну на суму $34,9 млн, а також приблизно 86,8 тис. т прутків на суму $35,7 млн.

Крім того, “Газ-Альянс” продовжує постачати в інші країни вивезений із Донбасу антрацит: із березня 2017 року було реалізовано 142 тис. т вугілля на $10 млн.

За всіма експортно-імпортними операціями “Газ-Альянс” працює з “Внешторгсервисом”. Загальний оборот цих компаній із початку їхньої діяльності (із середини березня 2017 року) становить $222,6 млн, з урахуванням постачань руди на металургійні заводи в тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей.

Єдиним власником “Газ-Альянсу” є Володимир Ликов. Йому ж належить московське товариство з обмеженою відповідальністю “Петра Ойл“, створене у 2014 році. У 2016 році останнє викупило в українського державного банку “Укрексімбанк” право вимоги боргу в розмірі 236 млн грн у структур Курченка – “ВЕТЕК Медіа Інвест” та “Ілонит ТВ”. Після викупу права вимоги боргу “Петра Ойл” з одного боку і “ВЕТЕК Медіа Інвест” та “Ілоніт ТВ” з іншого, уклали мирову угоду, що дало змогу Курченку закрити борг перед держбанком.

У часи президентства Віктора Януковича Курченко керував компанією “Східно-європейська паливно-енергетична компанія” (ВЕТЕК), яка займалася торгівлею скрапленим газом і нафтопродуктами. Щодо нього в Україні розслідують кілька кримінальних проваджень, Курченка оголошено в міжнародний розшук.

За даними міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, афери Курченка тільки у 2013 році коштували держбюджету 26 млрд грн. Українська влада стверджує, що Курченко набув громадянства РФ.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *