Loading...

Туреччина заявила про втечу 32 пов’язаних із заколотом дипломатів

Після невдалої спроби заколоту Туреччина відкликала 208 своїх дипломатів, 32 з них зникли. Офіційна Анкара отримала інформацію, що вони втекли до різних країн, заявив у п’ятницю, 12 серпня, міністр закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу.

Водночас голова МЗС зачепив тему можливого дипломатичного конфлікту з США, який стосується вимоги Анкари видати їй ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена. Останнього влада країни вважає “ідеологом” невдалого путчу, після якого президент країни Реджеп Таїп Ердоган домігся посилення своїх повноважень та дав старт масштабній кампанії кадрових “чисток“. Чавушоглу відзначив, що отримав від Вашингтону “позитивні сигнали” щодо екстрадиції релігійного діяча, який уже кілька років мешкає у Пенсильванії, передає агенція Reuters.

Міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг стосовно справи 75-річного Гюлена заявив, що “у підсумку, рішення уряду США буде політичним рішенням”. За його словами, офіційно Анкара ще не направляла запит щодо екстрадиції, пише агентство dpa. У Вашингтоні відзначили, що визначати необхідність видачі проповідника після офіційного звернення вивчатиме мінюст, а остаточний вердикт виноситиме суд.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *