Гройсман заявив, що вільних коштів на підвищення пенсій і зарплат немає

Прем’єр-міністр розповів представникам акції протесту педагогів про кроки, які вживає уряд для підвищення рівня життя людей

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман Володимир Гройсман заявив, що Кабмін працює над підвищенням соцстандартів, але вільних коштів на істотне підвищення пенсій і зарплат в Україні немає. Про це він сказав під час спілкування з учасниками мітингу під Верховною радою, яке транслював телеканал «112 Україна».

«Я хотів би, щоб ми були реалістами. Наші вимоги є добрими. Я теж хочу, щоб вчитель заробляв 7 тис. грн. або 10 тис. грн. Я цього хочу. Але треба десь взяти ці гроші, їх немає. Їх в реальній економіці, в реальному секторі немає».

Також, прем’єр-міністр розповів представникам акції протесту педагогів про кроки, які вживає уряд для підвищення рівня життя людей і реформування нафтогазової галузі країни, повідомила прес-служба прем’єра. «Володимир Гройсман пояснив, що з 1 травня уряд встановив ринкову ціну на газ в Україні, яка відповідає ціні формується на європейських ринках», – йдеться в повідомленні. За його словами, за 4-5 місяців після встановлення ринкової ціни на газ Україна наростила видобуток газу на 50 млн кубічних метрів. Він пообіцяв, що наступного року в ПСГ буде закачано понад півмільярда кубічних метрів газу. «Це говорить про те, що ми будемо зменшувати обсяги закупки імпортного газу за валюту за кордоном. Через 3-5 років ми будемо незалежною країною», – підкреслив Гройсман.

У прес-службі прем’єра нагадали про можливості для населення оформити субсидію або скористатися розстрочкою на оплату житлово-комунальних послуг на 12 місяців для тих, хто не може або не хоче скористатися механізмом субсидії. Кабмін працює над розробкою рішень по монетизації субсидій, йдеться в повідомленні.

Гройсман звернув увагу мітингувальників на те, що з 1 грудня соціальні стандарти будуть підвищені на 10%. Також, влада ухвалила рішення про підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн. Така ж вартість затвердженого уряду споживчого кошика. Також, уряд збільшує перший тарифний розряд з 1320 грн до 1600 грн.

Він підкреслив, що галузь освіти – один з головних пріоритетів уряду. У 2017 році передбачено збільшення заробітної плати вчителів на більш ніж 30% і збільшення фінансування стипендій на 0,6 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *