На третій позачерговій сесії міськради за годину вирішили кілька важливих питань

Вчора, 24 листопада, відбулася третя позачергова сесія Переяславської міської ради. Проходила вона в  залі засідань РДА (нагадаємо, що це приміщення перед місцевими виборами, як майно спільної комунальної власності райради, передали міській раді і в даний час триває юридична процедура узаконення цього майна).  Насамперед на сесії були прийняті рішення щодо двох невідкладних питань, що стосувалися  Центру первинної меддопомоги . 

Терміновість внесення змін до міської програми фінансової підтримки Центру первинної меддопомоги виникла у зв’язку з непередбачуваною ситуацією. Автомобіль «Славута», яким мобільні бригади фельдшерів виїжджають на виклики, зламався. А для того, щоб його відремонтувати, потрібні додаткові кошти. Для вирішення цієї проблеми, депутатам треба було прийняти відповідне рішення.

Крім того, як повідомив міський голова Вячеслав Саулко, до нього звертаються жителі громади, які не можуть отримати ліки на пільгових умовах. І все через те, що вчасно не скоригували фінансування на ці потреби з місцевого бюджету до кінця 2020 року. А тому й таке рішення треба було терміново приймати депутатам.

Обранці громади одноголосно проголосували за спрямування 5 625 грн із резервного фонду на забезпечення протиепідемічних заходів міській виборчій комісії під час місцевих виборів, а ще скоротили заплановані видатки міській спортивній школі на організацію змагань, а також видатки на ці потреби у рамках загальноміських заходів, які не відбудуться через карантин. Загальна сума цих коштів склала 204, 8 тис грн. Із них 15 тис грн будуть перенаправлені на ремонт автомобіля “Славута”, що належить Центру первинної меддопомоги, а решту — на пільгове забезпечення ліками відповідних категорій громадян.

На третій позачерговій сесії міськради  за годину вирішили кілька важливих питань

Ще одним важливим рішенням, яке було прийняте депутатами на позачерговій сесії, було про надання дозволу міській раді направити звернення в КОДА, Міністерство культари та Міноборони щодо передачі земель колишнього військового містечка в центрі Переяслава у комунальну власність міста. 

Занедбаність цієї території в самому центрі Переяслава вже давно обговорюється  містянами. Ось тільки в попередні роки влада з якихось причин серйозно не займалася вирішенням даної проблеми, а територія все більше ставала схожою на звалище, кілька разів  у закинутих колишніх військових казармах відбувалися пожежі.

Екс-міський голова Іван Якименко ознайомив депутатів із пердісторією даного питання. Іван Петрович розповів про те, куди саме звертався, будучи мером Переяслава, і на яких етапах вирішення даного питання чомусь гальмувалося. Саме тому зараз, коли в країні активно відбуваються процеси децентралізації, необхідно вкотре зайнятися вирішенням даної проблеми, щоб повернути ці землі у власність громаді.

Секретар ради Лідія Оверчук звернулася до депутатів з тим, щоб вони подавали свої пропозиції щодо Статуту громади, бо після об’єднання з селами цей важливий документ потребує перегляду та змін. Тут, мабуть, треба порадити нашим обговорити це питання і зі своїми виборцями на округах, залучивши й людей до роботи над Статутом громади, за яким їм далі жити.

У роботі сесії взяли участь 23 депутати зі 26 обраних. Міський голова Вячеслав Саулко звернувся до депутатів та закликав серйозно ставитися до своїх зобов’язань та не пропускати сесійних засідань без поважних причин. 

До речі, і нам, виборцям, теж треба за цим слідкувати, адже кожен з них, йдучи на вибори, обіцяв нам чесну й самовіддану працю на благо громади…

Світлана ПОМОЙНИЦЬКА

Фото із сайту міської ради