На Київщині новий голова КОДА

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Київської облансої державної адміністрації Олексія Чернишова. Відповідний указ оприлюднений на сайті президента 28 жовтня.

«Призначити Чернишова Олексія Михайловича головою Київської обласної державної адміністрації», – йдеться в документі.

 

Чернишов – харківський бізнесмен та інвестор. Згідно з даними з відкритих джерел він – засновник інвестиційно-девелоперської компанії Eastgate Development та інвестиційної компанії VI2 Partners і організації Kyiv Vision Foundation.

За даними екс-нардепа Сергія Лещенка, Чернишов пов’язаний з депутатом від “Опозиційної платформи – За життя” Олександром Фельдманом, а також з олігархом Ігорем Коломойським.

Додатково: У декларації кандидата на посаду Чернишов вказав квартиру у Києві 208.7​​ метрів квадратних, земельну ділянку у селі Романків Обухівського району 1412 м2: і житловий будинок там же на 330 квадратів вартістю 944 тисяч гривень (на день набуття права власності). Його дружина Світлана володіє квартирою у Нікополі.

Згідно з документом, подружжя має чотири автомобілі – Land Rover Autobiography 2018 року випуску, Mercedes-Benz S 500 4MATIC 2010 р.в., Skoda Octavia А5 2010 р.в. і Land Rover 2010 р.в.

Чернишов задекларував колекцію картин, кілька коштовних годинників, ювелірні прикраси дружини, акції та численні корпоративні права. Він є кінцевим бенефіціаром кількох українських компаній, а також омпаній на Кіпрі, Британських Віргінських островах і Австрії.

Згідно з декларацією, в 2018 році Чернишов отримав 2,2 мільйона гривень доходу з-за кордону. З готівкових коштів глава він задекларував 750 тисяч доларів, та 115 тисяч доларів у власності дружини.

Іншим указом Зеленський звільнив із посади Михайла Бно-Айріяна.

20 жовтня призначення нового голови Київської області погодив уряд.

42-річний Олексій Чернишов родом із Харкова. Він відомий як підприємець та інвестор, зокрема засновник інвестиційної компанії VI2 Partners.

Бно-Айріян очолював Київську ОДА з 10 липня 2019 року.